Elvis Deluxe – nowa płyta już w sklepach


2011.04.14

opublikował:

Elvis Deluxe – nowa płyta już w sklepach

Elvis Deluxe rozpoczął swoją podróż osiem lat temu jako projekt przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami 60-tymi stoner rocka. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał – „Lazy” – bardzo dobrze przyjęty album o tytule adekwatnie opisującym zarówno podejście członków zespołu do tak zwanej rzeczywistości, jak i samą muzykę. Woda w Wiśle płynęła, chłopcy koncertowali i w końcu nadszedł czas na ujawnienie tego, co zrodziło się w ich głowach u schyłku pierwszego dziesięciolecia XXI wieku.

Do stworzenia nowej płyty – „Favourite State of Mind” –  podeszli w sposób bezkompromisowy, brzmienie stało się przestrzenne i szlachetne, do nieoczywistych aranżacji gitarowych dołączył zróżnicowany, wielowymiarowy wokal, a inspiracje brzmieniowe i kompozycyjne sięgnęły od The Who, przez Davida Bowie i T. Rex po Dead Kennedys. Udało się to osiągnąć dzięki nieortodoksyjnemu podejściu do technik nagraniowych i eksperymentom brzmieniowym mogącym przyprawić o nerwowy ślinotok niejednego purystę.


Zespół nagrał płytę, łamiącą współczesny trend produkowania gitarowego grania w sposób popowy, używając do tego tradycyjnych metod rodem z lat 80-tych ubiegłego stulecia.

Efektem jest mocny rockowy cios w szczękę, po którym w głowie długo jeszcze będą rozbrzmiewały boskie dźwięki Elvis Deluxe.

Polecane

Share This