Elżbieta Zapendowska: Generalnie poziom był dość niski, ale Ochman się wyróżniał


2022.05.14

opublikował:

Elżbieta Zapendowska: Generalnie poziom był dość niski, ale Ochman się wyróżniał

Foto: P. Porębski

Nie mogło być inaczej. Wskazywany jako jeden z faworytów do zwycięstwa w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Krystian Ochman pewnie awansował z II półfinału i w sobotę wystąpi w finałowym koncercie. Polak zaprezentował się znakomicie, stąd głosowanie było już czystą formalnością. Obok Polaka w czwartkowy wieczór udział w finale zapewnili sobie ponadto reprezentanci Belgii, Czech, Azerbejdżanu, Finalndii, Estonii, Szwecji, Rumunii, Serbii oraz goszczącej od kilku lat na Eurowizji Australii.

Występ reprezentanta Polski skomentowała Elżbieta Zapendowska:

– Ochman się wyróżniał. Co prawda najbardziej podobała mi się wspaniała Szwedka, ale Ochman ma bardzo ciekawy wokal z klasycznym brzmieniem. Jego piosenka też jest charakterystyczna. Generalnie poziom był jednak dość niski, za dużo było piosenek-dziwolągów. Ochman musiał wejść do finału. Jak tam będzie? To zagadka – powiedziała specjalistka.

Reprezentantka Szwecji, o której wspomniała Elżbieta Zapendowska to Cornelia Jakobs. Szwedka i jej utwór „Hold Me Closer” rzeczywiście mają znamiona światowego popowego hitu.

Finał Eurowizji odbędzie się w sobotę 14 maja. Transmisję będzie można oglądać w TVP1, TVP Polonia oraz w Internecie – na platformie TVP VOD. Konkurs Piosenki Eurowizji rozpocznie się o godz. 21:00.

Reprezentanci poszczególnych krajów zaprezentują się w następującej kolejności:

1. Czechy
2. Rumunia
3. Portugalia
4. Finlandia
5. Szwajcaria
6. Francja
7. Norwegia
8. Armenia
9. Włochy
10. Hiszpania
11. Holandia
12. Ukraina
13. Niemcy
14. Litwa
15. Azerbejdżan
16. Belgia
17. Grecja
18. Islandia
19. Mołdawia
20. Szwecja
21. Australia
22. Wielka Brytania
23. Polska
24. Serbia
25. Estonia

Polecane

Share This