Emil Blef wreszcie nagrał płytę. Sprawdźcie pierwszy singiel


2019.02.26

opublikował:

Emil Blef wreszcie nagrał płytę. Sprawdźcie pierwszy singiel

fot. Daniel Jaroszek

Emil Blef powraca po 11 latach od premiery „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają…Billing”. „Coney Island” to pierwszy singiel, którym współtwórca Flexxipu zapowiada konceptualną płytą „Przesunięcia”. W sklepie Alkopoligamii ruszył preorder nowego materiału, a także reedycji solowego debiutu rapera “Mam taką twarz, że ludzie mi ufają…Billing”.

Coney Island, kiczowate wesołe miasteczko jako symbol beztroski i Manhattan, podporządkowany rygorowi pościgu za stawianymi celami. Zderzenie obu tych światów odzwierciedla poszukiwania równowagi tak trudnej do osiągnięcia w dzisiejszej rzeczywistości. Z tych poszukiwań Emil rozlicza się w trakcie całego albumu, a z pomocą przychodzi mu Andrzej „Fonai” Pieszak, który odpowiada za produkcję wszystkich utworów na płycie.

„Przesunięcia” już w marcu

Tytułowe przesunięcia to metafora wypadnięcia z prostego toru dającego komfort, na rzecz sytuacji nieprzewidzianych i nieplanowanych, a mających daleko posunięte konsekwencje. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny, ojca czwórki dzieci, Emil opowiada o poszukiwaniu niezbędnego w życiu balansu, walce z depresją, rodzicielstwie, którego rolą jest przeprowadzenie dzieci przez pierwszy etap życia. Do tego intymnego świata rapera wciągają nowoczesne, bujające podkłady – mieszanka trapu, house’u, groove’wego hip-hopu, synth popu i elektroniki. Premiera krążka zapowiedziana jest na 29 marca.

Polecane

Share This