Eminem atakuje Donalda Trumpa i część fanów


2017.10.12

opublikował:

Eminem atakuje Donalda Trumpa i część fanów

foto: kadr z wideo

Najgłośniej komentowanym wydarzeniem gali BET Hip-Hop Awards był freestyle Eminema, w którym raper nie zostawił suchej nitki na prezydencie USA. W będącym elementem gali cypherze Eminem nawija wprost: „Nienawidzimy Trumpa”, po czym wymienia powody tej nienawiści. Eminem zarzuca Trumpowi, że zamiast wspierać ofiary huraganu Irma skupiał się na protestach graczy NFL. Raper bynajmniej nie krytykuje footballistów, przeciwnie – podkreśla, że wspiera ich w walce z rasizmem i oddaje hołd Colinowi Kaepernickowi, od którego rozpoczął się konflikt prezydenta ze sportowcami. W końcówce raper stawia swoich słuchaczy przed wyborem, mówiąc, nie wyobraża sobie, by jego fani wspierali Donalda Trumpa. – Rysuję linię na piasku. Jesteś za lub przeciw. Jeśli nie potrafisz zdecydować, kogo popierasz bardziej i zastanawiasz się, po której stronie powinieneś stanąć, podejmę tę decyzję za ciebie: pieprz się – nawija Eminem.

Występ na BET Hip-Hop to kolejny po „Campaign Speech”, którego odsłuch znajdziecie poniżej, ostry atak Eminema na Donalda Trumpa. Czy mizogin Eminem ma prawo krytykować Donalda Trumpa? – pytał w po premierze kawałka Karol Stefańczyk. Jego felieton poświęcony „Campaign Speech” znajdziecie tutaj.

Według krążących w sieci informacji w najbliższy piątek mamy poznać pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą płytę Eminema. Zapowiadany nieoficjalnie utwór ma nosić tytuł „Revenge” i gościnnie ma się w nim pojawić P!nk. Całego albumu powinniśmy spodziewać się 17 listopada.

Polecane

Share This