Eminem powraca z nowym albumem


2010.05.06

opublikował:

Eminem powraca z nowym albumem

Raper nad nowym materiałem po raz pierwszy współpracował z takimi producentami jak: DJ Khalil, Just Blaze, Jim Jonsin i Boi-1da. Premiera „Recovery” będzie miała miejsce w niewiele ponad rok od ukazania się ostatniego albumu – „Relapse”. Album był ukoronowaniem ostatnich dziesięciu lat działalności Em’a, przyczyniając się również do faktu, że był on najlepiej sprzedającym artystą na przestrzeni lat 2000 – 2009. W uznaniu tego wyniku raper został uznany Artystą Dekady. „Relapse” zadebiutował na pierwszym miejscu w USA, jest obecnie podwójnie platynowy i był najlepiej sprzedającą się płytą hip-hopową zeszłego roku. Również dzięki „Relapse”, Eminem zdobył jedenastą statuetkę Grammy w karierze – w kategorii Najlepszy Album Rap. Pierwszy singiel z albumu – „Crack A Bottle” dotarł do pierwszego miejsca listy Billboard Hot 100 (był to drugi, po „Lose Myself” w karierze Eminema) oraz pobił rekord zestawienia Soundscan: w pierwszym tygodniu sprzedaży został pobrany 418 000 razy. Z tego albumu pochodzą również dwa inne hity: „We Made You” oraz „Beautiful”.

„Na początku planowałem wydanie Relapse 2 jeszcze w zeszłym roku” – przyznaje Eminem – „Ale w trakcie pracy z nowymi producentami, doszedłem do wniosku, że idea powstania drugiej części Relapse przestała mieć sens i chciałem stworzyć zupełnie nowy album. Materiał na Recovery jest zupełnie inny niż na Relapse i sądzę, że zasługuje tym samym na swój własny tytuł”.

Płyty Eminema rozeszły się do tej pory w nakładzie ponad 78 milionów egzemplarzy na całym świecie. Za sprawą czterokrotnie platynowego „The Slim Shady”, „Marshall Matters” i „Eminem Show”, Eminem stał się jednym z pięciu najlepiej sprzedających artystów początku wieku. Każda z tych płyt osiągnęła nakład ponad 10 milionów egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. „Encore” – nominowany do Grammy album z 2004 roku – również osiągnął status czterokrotnej platyny. Pierwsza kolekcja największych hitów „Eminema Curtain Call: The Hits” dotarła do drugiego miejsca zestawienia płytowego w USA oraz była podwójnie platynowa. Również kompilacja „Eminem Presents: The Re-Up” z 2006 roku pokryła się platyną.

Tagi


Polecane

Share This