Eminem z historycznym wynikiem na Billboardzie


2020.01.27

opublikował:

Eminem z historycznym wynikiem na Billboardzie

„Music To Be Murdered By”, najnowszy album Eminema, który został wydany bez żadnej zapowiedzi, zapisze się na kartach historii muzyki. Jak czytamy na Twitterze Billboardu, w najnowszym notowaniu listy 200 najlepiej sprzedających się płyt, najnowsze wydawnictwo rapera zadebiutuje na pierwszym miejscu. Będzie to wynik historyczny, bo nigdy wcześniej żaden artysta, nie umieścił na pierwszym miejscu Billboardu dziesięciu kolejnych albumów. Tym samym Eminem przegonił Kanye Westa, któremu udało się debiutować na jedynce Billboardu dziewięć razy z rzędu.

Warto wspomnieć, że „Music To Be Murdered By” w tygodniu premiery stream’owano 217,6 miliona razy i jest to najlepszy tydzień, od czasu premiery “Hollywood’s Bleeding” Post Malone’a.

Eminem jest jednym z sześciu artystów, którzy zdołali dotrzeć na pierwsze miejsce Billboard 200 dziesięć lub więcej razy. Wcześniej sztuka ta udała się The Beatles (19), Jay’owi-Z (14), Bruce’owi Springsteenowi (11), Barbarze Streisand (11) i Elvisowi Presley’owi (10).

Krążek „Music To Be Murdered By” wzbudził wiele kontrowersji. Władze Manchesteru skrytykowały Eminema za tekst o zamachu na koncercie Ariany Grande. Burmistrz wystosował oświadczenie, w którym zarzuca raperowi lekceważenie i brak szacunku. W kawałku „Unaccommodating” raper nawiązuje do zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Manchesterze tuż po zakończeniu koncertu Ariany Grande.

I’m contemplating yelling „Bombs away” on the game
Like I’m outside of an Ariana Grande concert waiting – nawija Slim, po czym następuje odgłos eksplozji.

Jego słowa nie spodobały się nie tylko fanom Ariany Grande, ale także burmistrzowi Manchesteru. W przesłanym BBC oświadczeniu Andy Burnham napisał:

– To niepotrzebnie krzywdzące i pozbawione szacunku wobec rodzin i wszystkich poszkodowanych.

Przypomnijmy, że w maju 2017 w Manchester Arenie chwilę po zakończeniu koncertu Ariany doszło do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego zginęły 22 osoby, a kolejnych kilkadziesiąt odniosło obrażenia. Wokalistka przerwała wówczas trasę po Europie, odwołując m.in. koncerty w Polsce.

W tym samym utworze, Marshall deklaruje, że nie walczy już z Machine Gun Kelly’m:

– But when they ask me is the war finished with MGK? Of course it is
I cleansed him of his mortal sins, I’m God and the Lord forgives even the devil worshippers – nawija raper.

Wśród fanów do dziś trwają dyskusje o tym, kto wygrał głośny beef. W ubiegłym roku podczas jednego z koncertów Eminem został poproszony o wykonanie na żywo dissu „Killshot”, ale odmówił. MGK nie miał za to oporów, by na swoich koncertach nawijać diss „Rap Devil”. Dopiero kilka tygodni temu w trakcie występu w Cleveland Colson zadeklarował, że wykonuje ten numer po raz ostatni, a potem idzie dalej.

 

Polecane

Share This