Emmy: spektakularna porażka Beyonce


2019.09.16

opublikował:

Emmy: spektakularna porażka Beyonce

fot. Netflix

Pierwsza odsłona tegorocznej, 71. ceremonii wręczenia nagró Emmy za nami. Choć lauretów głównych kategorii najważniejszych telewizyjnych nagród na świecie poznamy dopiero w nadchodzący weekend, rozdano już Creative Arts Emmy Awards, czyli statuetki w kategoriach związanych m.in. z reżyserią, kostiumami, dźwiękiem, makijażem itd.

Największą niespodzianką tegorocznej edycji nagród jest brak wyróżnień dla Beyonce i jej „Homecoming”. Wideo dokumentujące ubiegłoroczne występy artystki na Coachelli nie zdobyło statuetki w żadnej z sześciu kategorii, w której było nominowane. W kategorii Najlepsza reżyseria muzyczna zwyciężył Alex Lacamoire, autor „Fosse/Verdon”, za Najlepiej wyreżyserowany program rozrywkowy uznano „Springsteen on Broadway” Thoma Zimnego, nagroda za kostiumy trafiła do twórców „RuPaul’s Drag Race”, a za produkcję do twórców „RENT”. Nagrodę za Najlepszy scenariusz programu specjalnego odebrała Hannah Gadsby za „Nanette), natomiast za Najlepszy program rorywkowy (wcześniej nagrany) uznano odcinek „Carpool Karaoke” Jamesa Cordena z udziałem Paula McCartneya.

Najlepszym filmem dokumentalnym tegorocznej edycji Emmy zostało głośne „Leaving Neverland” poświęcone ofiarom napaści seksualnych Michaela Jacksona.

Polecane

Share This