Empik rozdał swoje nagrody. Kto wygrał hip-hopowego bestsellera?


2021.02.09

opublikował:

Empik rozdał swoje nagrody. Kto wygrał hip-hopowego bestsellera?

Foto: Kurnikowski / Piętka /AKPA

Katarzyna Nosowska, sanah, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Margaret, IGO, Martyna Jakubowicz, Kwiat Jabłoni i Vito Bambino – to artyści, którzy wystąpią podczas gali Bestsellery Empiku 2020. Widowiskowa oprawa muzyczna, obok zaskakującej oryginalnością scenografii i multimediów, to już znak rozpoznawczy tego corocznego wydarzenia. Usłyszymy nowe interpretacje i remiksy znanych utworów przygotowane specjalnie na ten wieczór przez dyrektora muzycznego gali – IGO. Transmisja rozdania nagród dla twórców Bestsellerów i Odkryć Empiku, a także Wydarzenia Roku, rozpoczęła się we wtorek o godz. 20.15 na antenie TVN. Od godz. 19.45 na stronie Empik.com i Facebook.com/empikcom rozpoczął się streaming, a w nim jeszcze więcej występów gwiazd oraz wywiady, komentarze i relacje zza kulis. Gospodarzami internetowej transmisji są Maciej Musiał i Gabi Drzewiecka (KLIKNIJ ABY OGLĄDAĆ NA ŻYWO).

To już 22. edycja wielkiego święta kultury i twórców. Bestsellery Empiku 2020 zostaną wręczone autorom najczęściej wybieranych książek, płyt i filmów ubiegłego roku. Wśród nominowanych są m.in. Olga Tokarczuk, Katarzyna Nosowska, Zbigniew Miłoszewski, sanah, Mata, PRO8L3M, Kazik, Quebonafide i Jan Komasa. Laureaci odbiorą statuetki z rąk Katarzyny Grocholi (kategoria Książka), Meli Koteluk (Muzyka) i Marysi Sadowskiej (Film).

Podczas gali zostaną także ogłoszone Odkrycia Empiku 2020 w Literaturze, Muzyce i Filmie. Ta nagroda promuje młodych i zdolnych artystów, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Ich potencjał i fenomen doceniło Jury złożone z uznanych twórców, krytyków, dziennikarzy oraz ekspertów Empiku.

Do tej pory wręczono nagrody w trzech kategoriach muzycznych – POP/ROCK, HIP-HOP i STREAMING.  Statuetkę w pierwszej kategorii odebrała sanah za krążek „Królowa dram”, najpopularniejszym albumem hip-hopowym okazał się „Art Brut 2” PRO8L3Mu, a nagrodę za najczęściej stream’owany kawałek odebrała Daria Zawiałow za numer nagrany z Queonafide – „Bubbletea”. Poniżej znajdziecie wszystkich nominowanych w poszczególnych kategoriach.

POP / ROCK

Królowa dram, sanah, Magic Records/Universal Music Polska +
Męskie Granie 2020, Różni wykonawcy, Mystic Production
Live Pol’And’Rock Festival 2019, Kult, S.P. Records, Złoty Melon/e-Muzyka
Power Up, AC/DC, Sony Music Entertainment
Zaraza, Kazik, S.P. Records/e-Muzyka

HIP-HOP

100 dni do matury, Mata, SBM Label/e-Muzyka
Art Brut 2, PRO8L3M, 2020/Step Hurt, e-Muzyka +
Gniew, O.S.T.R., Asfalt Records/Asfalt Distro
Nadciśnienie, Paluch, Bor Records/Step Hurt
Romantic Psycho, Quebonafide, QueQuality/Step Hurt

STREAMING

BUBBLETEA, Quebonafide feat. Daria Zawiałow
Melodia, sanah
POLSKIE TANGO, Taco Hemingway, Lanek
Szampan, sanah
Świt, Męskie Granie Orkiestra feat. Daria Zawiałow, Król, Igo

OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CGM.PL (@cgm.pl)

 

Polecane


Share This