„Entliq Pentliq” – debiutancka płyta DoriFi


2011.05.16

opublikował:

„Entliq Pentliq” – debiutancka płyta DoriFi

„Entliq pentliq” to debiutancka płyta DoriFi, wokalistki, autorki muzyki i tekstów, która zaraża swoim pozytywnym podejściem do życia, świata i bliskich. Mówiąc kolokwialnie to „kobieta pełną gębą” – matka, żona, pani manager, realizator i… frontmanka grupy o tej samej nazwie.

14 utworów, żywe instrumenty, energia, bogactwo aranżacyjne i pewna surowość brzmienia – z jednej strony mocne, osobiste, charakterne i emocjonalne podawanie tekstu, z drugiej mieszanka humoru i pełne dystansu postrzeganie siebie w otaczającej rzeczywistości. To lekko swingujacy wokal korespondujący z gorącą fuzją różnych gatunków muzyki miejskiej od funky, nu-jazzu i neosoulu po hip-hop, ragę i mocniejsze brzmienia. Ramy gatunkowe nie stanowią tu żadnej przeszkody, co w efekcie daje szczególny dla polskiego słuchacza materiał na debiutancką płytę. Całości dopełniają charakterne – pełne kobiecego postrzegania codzienności – teksty. „To opowieści o sprawach zwykłych, o rozterkach, przemyśleniach, uczuciach – od wielkiej złości po wielką miłość, zabawnych sytuacjach, a jednocześnie forma radosnego poradnika, w którym każda ze słuchaczek (i słuchaczy 🙂 znajdzie coś dla siebie”. Płyta już dziś – 16 maja na sklepowych półkach!

DoriFi to pasjonatka życia, ceniąca sobie prawdziwość, prostolinijność, radość z tworzenia i dobrą zabawę dźwiękami. Dzięki swojej niesamowite sile i talentowi, ma już wiele sukcesów na swoim koncie, m. in. zwyciężyła w programie „Debiutanci Czarnego Piątku” Hirka Wrony w Radiowej Trójce, zajęła 2 miejsce na Vena Festival 2006, była finalistką Coke Live Fresh Noise 2007, uczestniczyła w programie Hitgenerator TVP2. Jej głos słychać m.in. na ścieżkach dźwiękowych filmów „Kochaj i tańcz” i „Różyczka”, przez pięć lat w programie Szymona Majewskiego, w reklamach, jinglach radiowych i na wielu płytach innych artystów. W składzie jej zespołu są muzycy i producenci mający na koncie współpracę z m.in. Anią Dąbrowską, Miką Urbaniak, Reni Jusis, Urszulą Dudziak, Furią Futrzaków, June, Michałem Urbaniakiem i Mrozem.

Wokalistka przez wiele lat doskonaliła swój warsztat współpracując z innymi… Teraz, wraz ze zespołem, tworzy własny obraz rzeczywistości, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych dźwięków. Prostolinijność tekstów i niepodważalne, pulsujące brzmienie – to recepta DoriFi na szarą codzienność.

Szukajcie jej już od dzisiaj – 16 maja – w dobrych sklepach muzycznych!

„A ja tak lubię lalalato”:


Tracklista:

1. Intro

2. Dziś Powiem Ci

3. Jutro Futro

4. Szkoda

5. A Nie Mówiłam

6. Beautiful

7. Choć się Starałam

8. Mentliq

9. Niech Będzie Co Ma Być

10. Jutro Przecież Też Jest Dzień

11. Chromatiq

12. Bidi

13. A Ja Tak Lubię Lalalato

14. Dżem Majk Fun’k (Outro-Dżołk)

Bonusy:

1. Atrament

2. Futro_Envee_Intercity_Mix

3. Jutor Futor (Futuromix)

4. Futro_Famielco_Mix

Tagi


Polecane

Share This