EP-ka „Fools” intrygującej formacji The Aikiu już dostępna w serwisach digitalowych


2013.03.04

opublikował:

EP-ka „Fools” intrygującej formacji The Aikiu już dostępna w serwisach digitalowych

The Aikiu to intrygująca francuska formacja sceny alternatywnej. Ich muzyka to mieszanka synth popu i nowych brzmień, ale jak sami twierdzą, największy wpływ wywarły na nich brytyjski Roxy Music oraz Blood Orange, zespoły prezentujące tak odmienny od The Aikiu styl muzyczny.

Świat usłyszał o nich w ubiegłym roku dzięki teledyskowi do utworu “Pieces Of Gold”. W oryginalny, intrygujący i odważny sposób połączono w nim ujęcia z filmów XXX ze scenami muzyków z The Aikiu grających na poszczególnych instrumentach. „Pieces Of Gold” doczekało się już ponad 1,5 mln obejrzeń.

Zespół tworzą: Alex Aikiu (wokal), Julien Vichnievsky (gitara, klawisze), Barnabe Nyutten (gitara basowa) oraz Fiodor Dream Dog (perkusja).

Od 2010 r. The Aikiu co roku wydawał kolejne EP-ki: „Just Can’t Sleep” (2010), „The Red Kiss” (2011) oraz wspomniane “Pieces Of Gold”. (2012).

The Aikiu udostępnił właśnie najnowszą EP-kę – “Fools”. Znajdziecie na niej singiel oraz 2 remiksy przygotowane przez The Shoes i Bambounou). Powstał do niego kolejny plastyczny i niebanalny teledysk.

The Aikiu zapowiedzieli, że jeszcze w tym półroczu ukaże się ich debiutancki album „Ghost Youth”.

Oficjalna strona zespołu: http://www.theaikiu.com/

Polecane

Share This