Epica zaprasza do Szczytna (video)


2010.06.24

opublikował:

Epica zaprasza do Szczytna (video)

Podczas trzydniowej imprezy wystąpią światowe gwiazdy, między innymi Epica – holenderski zespół grający symfoniczny gothic metal.

Epica powstała w 2002 r. w Rotterdamie z inicjatywy Marca Jansena i od tego czasu nieustannie poszerza grono fanów. Holendrzy wystąpili w Polsce dwukrotnie: w 2004 r. w katowickim Spodku w ramach XVIII Metalmanii oraz w 2005 r. na festiwalu Castle Party w Bolkowie. W muzyce Holendrów możemy usłyszeć inspirację Tristanem, After Forever czy też wczesnym Theatre Of Tragedy. Niewątpliwie wizytówką zespołu (i autorką większości tekstów) jest obdarzona zniewalającym głosem, sięgającym 2 oktaw, przepiękna Simone Simons. Artystka rozpoczęła muzyczną edukację już w wieku 10 lat od gry na flecie i od śpiewu jazzowego, który porzuciła dosyć szybko na rzecz śpiewu klasycznego.


Wielowymiarowe utwory tego holenderskiego zespołu, zabarwione nieziemskim głosem Simone zapadają w pamięć. Epica brzmi ciężko, melancholijnie i jednocześnie bardzo majestatycznie. Łączy mistrzowsko tradycje symfoniczne z gothic metalem i zdradzającym operowe wykształcenie wyrazistym wokalem Simone. Tradycyjny metal z klasycznym sznytem grany przez Epicę to niewątpliwie kolejny – obok tulipanów, znak rozpoznawczy Holandii.


W trakcie festiwalu, poza Epicą, wystąpią takie gwiazdy jak The Cult, Obituary, Ill Nino, The 69 Eyes oraz rodzime sławy na czele z Behemoth, Riverside, Acid Drinkers, Strachy Na Lachy, Czesławem Mozilem, Happysad i wieloma innymi… Bilety oraz karnety dobrych cenach (!) w dostępne w punktach Eventim.

Szczegóły na stronie festiwalu www.omfestival.pl

Polecane

Share This