Eskaubei & Tomek Nowak Quartet z nowym singlem. Gościnnie Eldo i Mr Krime

Album "Sweet Spot" już w piątek.


2019.05.07

opublikował:

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet z nowym singlem. Gościnnie Eldo i Mr Krime

fot. P. Tarasewicz

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zaprezentowali premierowy singiel zatytułowany „Opowiedz mi”. W piosence gościnnie pojawili się Eldo, saksofonista Bartłomiej Prucnal oraz nieformalny członek zespołu – Mr Krime.

„Opowiedz mi” promuje album „Sweet Spot”, którego premierę zaplanowano na najbliższy piątek. Wydawnictwo, które ukaże się nakładem Fundacji Polski Jazz, można zamawiać na tej stronie.

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki. To zapomniane historie, pochwała życia i twórczości mistrzów podane wraz z muzyką będącą efektem uważnego słuchania siebie nawzajem. Już po raz kolejny zespołowi towarzyszy muzycznie DJ Mr Krime. Na trzecim krążku obok Eldoki gościnnie występują także wokalista Jarecki i raper oraz saksofonista Bartek Prucnal, a także wokalistka Aleksandra Tocka.

Polecane