EtnoUgór, czyli jedna Europa, wiele kultur


2012.11.01

opublikował:

EtnoUgór, czyli jedna Europa, wiele kultur

10.11.2012 , sobota, Palladium, ul. Złota 9, Warszawa

start: 20:00 (otwarcie klubu: 19:00)

bilety: 50/60 PLN (w dniu koncertu)

Dzieci do lat 15 – wstęp bezpłatny pod opieką osób dorosłych

W ramach projektu „EtnoUgór” wybitni artyści światowej sceny world music, podczas swojego kilkudniowego pobytu w Warszawie, przygotują nowe kompozycje razem z wybranymi warszawskimi zespołami sceny etno/folk/alternatywnej oraz zarejestrują efekty wspólnej pracy w studiach nagraniowych Polskiego Radia. Projekt zwieńczy specjalny koncert na scenie klubu Palladium, w którym oprócz wspólnego występu, każdy z wykonawców zaprezentuje także własny set koncertowy.

10 listopada w Palladium zaprezentują się: legendarna postać hiszpańskiej sceny world music Mercedes Peón razem z Kapelą ze Wsi Warszawa oraz węgierskie trio Airtist wespół z Pablopavo i Praczasem.

Mercedes Peón

Charyzmatyczna wokalistka, multiinstrumentalistka, producentka, jedna z najważniejszych postaci hiszpańskiej sceny world music. Blisko 25-letnie zgłębianie i nauczanie galicyjskiego folkloru, poprzedziło stworzenie przez artystkę 4 autorskich płyt, brawurowo łączących brzmienia współczesne i eksperymentalne z tradycyjnymi pieśniami i muzyką instrumentalną Galicji, trasy koncertowe na całym świecie oraz liczne otrzymane nagrody i wyróżnienia. Przygotowała muzykę do wielu spektakli teatralnych i filmów. Jej niezwykle energetyczne występy to pokaz prawdziwej wirtuozerii – dzięki wykorzystaniu loopów, sampli, własnego głosu i wielu instrumentów, artystka kreuje na scenie pandemoniczne ściany dźwięku.| www.mercedespeon.es

Kapela ze Wsi Warszawa

Najważniejszy zespół polskiej sceny folk/world music, w roku 2012 świętujący jubileusz 15-lecia działalności oraz wydający nową płytę „NORD”. Awangardowe interpretacje tradycyjnej muzyki wiejskiej z obszaru Mazowsza i okolic, przyniosły zespołowi nagrody BBC, EBU, 3 Fryderyki i nominację w 2004 roku do nagród Grammy, oraz trasy koncertowe po USA, Japonii, Kanadzie, Europie i Azji. Zespół wydał do tej pory 6 płyt (pięć płyt studyjnych i płytę z remixami), z których wszystkie doczekały się swoich premier w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Japonii.Airtist

Unikatowy projekt kreujący atmosferę elektronicznej muzyki tanecznej z użyciem archaicznych instrumentów i ludzkiego głosu. Digderidoo, drumla i beatbox wspólnie tworzą niezwykłą, w 101% akustyczną ścianę dźwięku, wyróżniającą brzmienie zespołu. Naturalna wibracja instrumentów wprawia publiczność w taneczny trans. Muzyka generowana przez zespół, choć współczesna, mogła być wykonywana w analogiczny sposób tysiące lat temu… Wydana przez zespół w 2008 roku płyta „Wireless” zbiera znakomite recenzje, a trio zagrało dziesiątki koncertów w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji, Austrii i na Węgrzech.

Pablopavo i Praczas

Rozwinięcie wspólnego projektu Pawła “Pablopavo” Sołtysa, wokalisty i autora tekstów w zespołach: Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki, Zjednoczenie Sound System, nominowanego w 2010 roku do Paszportów Polityki oraz Rafała “Praczasa” Kołacińskiego, producenta brzmień elektronicznych, pioniersko łączącego je z muzyką tradycyjną w takich grupach jak Masala, Village Kollektiv. Wydana pod koniec 2011 roku płyta „Głodne Kawałki” zbiera znakomite recenzje jako muzyczne wydarzenie roku 2011 na scenie alternatywnej.

Polecane

Share This