Euphoria Enrique Iglesiasa


2010.05.26

opublikował:

Euphoria Enrique Iglesiasa

W nagraniu albumu Enrique towarzyszyli tacy artyści jak Akon, Nicole Scherzinger, portorykański duet Wisin and Yandel oraz Lionel Richie.

Euphoria jest jak dotąd najbardziej eklektyczną kolekcja piosenek śpiewanych zarówno po angielsku jak i hiszpańsku i – jak mówi sam Enrique – „ Tej płyty nie da się porównać do niczego, co zrobiłem wcześniej, jest bardzo różnorodna muzycznie. Naprawdę fajnie było poeksperymentować i odkrywać nieznane dotąd terytorium”.

„I Like It” to tytuł pierwszego singla z płyty wyprodukowanego przez Red One, w którym gościnnie wystąpił Lionel Richie śpiewający wers swojego mega hitu „All Night Long”. Piosenka ma szansę stać się wypełniaczem parkietów, dzięki super remiksowi jednego z najpopularniejszych amerykańskich raperów – Pitbulla.

Na płycie znalazł się również aktualny hiszpańskojęzyczny hit „ Cuando Me Enamoro” nagrany wspólnie z latynoską gwiazdą Juanem Luisem Guerra. Piosenka zaraz po premierze podbiła listy przebojów w Ameryce Południowej i Hiszpanii.

Urodzony w Madrycie, wychowany w Miami Enrique jest międzynarodową gwiazdą. Przez ponad dekadę, dzięki muzyce pop z elementami muzyki latynoskiej, która jest jego znakiem rozpoznawczym, Enrique zaskarbił sobie uznanie i miłość fanów na całym świecie, sprzedając ponad 55 milionów płyt na całym świecie.Iglesias pojawił się na scenie w 1995 roku i w tym samym roku zdobył od razu Grammy za swój pierwszy hiszpańskojęzyczny album. Debiut w języku angielskim, który ukazał się w 1999 roku sprzedał się w sześciu milionach egzemplarzy, osiągnął status podwójnej platyny w Stanach Zjednoczonych, a złota lub platyny w 32 krajach. Kolejne wydawnictwa, Escape (2001), 7 (2003), Insomniac (2007) oraz Greatest Hits okazywały się ogromnymi sukcesami, a trasy koncertowe udowodniły, że Enrique świetnie czuje się na scenie.Enrique Iglesias jest jednym z najlepiej sprzedających hiszpańskich artystów w historii z ponad 12 milionami sprzedanych albumów i dziewiętnastoma numerami 1 w zestawieniach Billboardu.

Polecane

Share This