Eurowizja 2020: utrudnione zadanie Polaków?


2020.01.30

opublikował:

Eurowizja 2020: utrudnione zadanie Polaków?

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Półfinały zaplanowano na 12 i 14 maja. Wiemy już, że reprezentant Polski wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, w którym 18 uczestników będzie walczyć o 10 miejsc. Zdaniem ekspertów takie rozmieszczenie naszej reprezentacji utrudnia jej drogę do finału. Startując w pierwszej dziewiątce koncertu możemy mieć mniejsze szanse na to, że piosenka polskiego uczestnika zostanie zauważona. Dane wskazują, że znacznie częściej do finału awansują ci, którzy występują nieco później.

Problemem może być też to, że w drugim półfinale nie ma wielu sąsiadów Polski, którzy mogliby swoimi głosami wesprzeć naszą propozycję. O udział w finale nasza reprezentacja będzie walczyć z artystami z Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Grecji, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Armenii, Łotwy, Gruzji, Portugalii, Albanii, a także sąsiadujących z Polską Estonii i Czech.

Kto będzie reprezentował Polskę w Rotterdamie? Tego dowiemy się w lutym dzięki eliminacjom przeprowadzonym w programie „Szansa na sukces”. Kilka dni temu poznaliśmy uczestników eliminacji (nieoficjalną listę znajdziecie tutaj), których występy ocenią Cleo, Michał Szpak i Gromee.

Polecane

Share This