Eurowizja Junior wraca do Polski? Znamy oficjalną decyzję


2020.03.05

opublikował:

Eurowizja Junior wraca do Polski? Znamy oficjalną decyzję

fot. mat. pras.

Zwycięstwo Roksany Węgiel w Eurowizji Junior przyczyniło się do zorganizowania Eurowizji Junior 2019 w Polsce. Gliwicką imprezę wygrała Viki Gabor, a cały konkurs spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności w naszym kraju, dlatego Jacek Kurski zadeklarował, że TVP ponownie będzie się ubiegać o prawo jego organizacji.

Dziś wiemy już, że starania Telewizji Polskiej przyniosły skutek, dzięki czemu tegoroczne zmagania ponownie odbędą się w Polsce. Na razie nie wiadomo, które miasto zostanie gospodarzem konkursu, ale nieoficjalnie mówi się, że będzie to Kraków, a impreza odbędzie się w tamtejszej Tauron Arenie.

Cieszymy się, ze TVP po raz kolejny przejdzie do historii, organizując Konkurs Piosenki Eurowizji 2020. Ubiegłoroczna impreza w Gliwicach stała się punktem odniesienia dla konkursu. Oszałamiająca produkcja wprowadziła konkurs na nowy poziom i cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z zespołem TVP w tym roku – komentuje Jon Ola Sand z Europejskiej Unii Nadawców.

Telewizja Polska ma ponownie zaszczyt rozpocząć tę wspaniałą przygodę i zorganizować to globalne wydarzenie. Konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży równie ważny, ponieważ daje młodym wykonawcom platformę do pokazania ich wielkiego talentu odbiorcy w całej Europie. Jestem dumny, że TVP może przyczynić się do ich sukcesu – przyznaje Jacek Kurski.

Polecane

Share This