Eurowizja ogłosiła szczegóły sprzedaży biletów. Najdroższe wejściówki powyżej dwóch tysięcy złotych

Bilety będą dostępne na dziewięć koncertów na żywo


2023.03.04

opublikował:

Eurowizja ogłosiła szczegóły sprzedaży biletów. Najdroższe wejściówki powyżej dwóch tysięcy złotych

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w M&S Bank Arena w Liverpoolu w dniach 9-13 maja. Brytyjczycy zorganizują konkurs w imieniu Ukrainy po tym, jak organizatorzy uznali, że kraj ten nie może gościć imprezy z powodu trwającej wojny z Rosją.

Bilety będą dostępne od przyszłego wtorku (7 marca) na stronie Ticketmaster. Zgodnie z informacją organizatorów, bilety będą dostępne wyłącznie w Ticketmaster UK, niezależnie od kraju, z którego dokonujesz rezerwacji.

 

Fani mogą kupować bilety tylko na jeden koncert na raz, a ceny biletów wahają się od 30 do 290 funtów na pokazy półfinałowe i od 80 do 380 funtów na koncerty Wielkiego Finału.

Bilety będą dostępne łącznie na dziewięć wydarzeń, w tym zarówno pokazy przedpremierowe, jak i występy na żywo w dniach 8-13 maja.

8 – Półfinał 1: wieczorny koncert
9 – Półfinał 1: Popołudniowy koncert
9 – Półfinał 1: Pokaz na żywo
10 – Półfinał 2: wieczorny koncert
11 – Półfinał 2: Popołudniowy koncert
11 – Półfinał 2: Pokaz na żywo
12 – Wielki finał: wieczorny koncert
13 – Wielki finał: popołudniowy koncert
13 – Wielki finał: program na żywo

Około 3000 biletów ma zostać udostępnionych wysiedlonym Ukraińcom mieszkającym w Wielkiej Brytanii.

 

 

BBC ogłosiło również swój skład prezenterów i komentatorów. Galę poprowadzą Graham Norton, Julia Sanina, Hannah Waddingham, Alesha Dixon, Timur Miroshnychenko, Sam Quek, Mel Giedroyc, Scott Mills, Rylan i Claire Sweeney.

Półfinały w dniach 9-11 maja zostaną zaprezentowane przez ukraińską piosenkarkę Julię Saninę, Waddinghama i Dixon, a wielki finał poprowadzi niezłomny Graham Norton wraz z trzema wyżej wymienionymi prezenterami.

– Nie jest tajemnicą, jak bardzo uwielbiam Eurowizję, naprawdę wierzę, że to najwspanialszy konkurs na ziemi i co roku, kiedy biorę w nim udział, jest to ogromny zaszczyt – powiedział Norton.

– Ten rok jest jeszcze bardziej wyjątkowy i osobiście czuję wielką odpowiedzialność za to, by nasi ukraińscy koledzy byli ze mnie dumni – dodał.

Polecane

Share This