Eurowizja: uczestnik wciągał kokainę na wizji? Grupa komentuje zarzuty


2021.05.24

opublikował:

Eurowizja: uczestnik wciągał kokainę na wizji? Grupa komentuje zarzuty

fot. kadr z wideo

Można różnie oceniać artystyczne walory Konkursu Piosenki Eurowizji, ale trudno dyskutować z tym, że każdego roku zmagania są realizowane z wielką pompą i wizualnie koncerty stoją na wysokim poziomie. Na scenie dzieje się dużo, poza nią także, co mogliśmy zaobserwować w sobotę, kiedy jedna z telewizyjnych kamer przyłapała Włocha Damiano Davida w kontrowersyjnym momencie. Poniżej znajdziecie krótkie wideo, na którym widać, że wokalista Maneskin w charakterystyczny sposób pochyla się nad stołem. Wielu widzów natychmiast skojarzyło ten ruch z zażywaniem kokainy, więc na Włochów w sieci posypały się gromy.

Zespół, który wygrał tegoroczny konkurs brawurowym wykonaniem piosenki „Zitti E Buoni” ustosunkował się do zarzutów, komentując sytuację na instagramowym profilu.

Jesteśmy zszokowani, że ktoś może sugerować, że Damiano brał narkotyki. Jesteśmy całkowicie przeciw narkotykom, nigdy nie używaliśmy kokainy. Jesteśmy gotowi poddać się testom, bo nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy tutaj, aby pokazać naszą muzykę i jesteśmy z naszego zwycięstwa na Eurowizji. Chcemy też podziękować wszystkim, którzy nas wspierali. Rock nigdy nie umrze. Kochamy was – zapewniali muzycy.

Damiano wyjaśnił, że nie zażywał narkotyków, tylko zbierał z podłogi potłuczone szkło. Jego wersję potwierdzili organizatorzy konkursu – organizacja EBU.

Sprawdź także: Dawid Podsiadło dołącza do protestu branży muzycznej i zadaje jedno ważne pytanie

Zobaczcie też finałowy występ Maneskin.

Polecane

Share This