Eurowizja: „We Don`t Wanna Put In” Nie W Moskwie


2009.05.12

opublikował:

Eurowizja: „We Don`t Wanna Put In” Nie W Moskwie

„We Don’t Wanna Put In”, utwór gruzińskiej formacji Stephane & 3G, która nie została dopuszczona do udziału w konkursie Eurowizji za antyrosyjskie słowa w tej piosence, jest już dostępny w Internecie.

„We Don’t Wanna Put In” został wycofany z udziału w konkursie Eurowizji, za antyrosyjskie brzmienie tytułu. Mimo iż Europejska Unia Nadawców zażądała, aby artyści zmienili słowa piosenki, członkowie Stephane & 3G postanowili pozostać przy jej pierwotnej wersji, co spowodowało wykluczenie zespołu z występu w tegorocznym konkursie Eurowizji, której finał odbędzie się 16 maja w Moskwie.

Pomimo wykluczenia z konkursu, zespół zbiera pozytywne opinie we wszystkich europejskich krajach i w rezultacie wydaje kontrowersyjny utwór w Internecie. Dotychczas „We Don’t Wanna Put In” był bardzo dobrze promowany, w tym także w rosyjskim Internecie, a zespół zagrał duże koncerty na Litwie i w Gruzji, co także spotkało się z dużym oddźwiękiem medialnym. W kwietniu grupa odwiedziła również Polskę, gdzie wystąpiła w wybranych warszawskich i krakowskich klubach.

Zespół tworzą cztery osoby, wszystkie od lat związane z muzyką. Lider zespołu Stephane, to popularny tekściarz, który ma na swoim koncie dwie płyty. Nini Badurashvili to znana w swoim kraju aktorka i piosenkarka, Tako Gachechiladze jest laureatką międzynarodowego festiwalu “Slaviansky Bazaar”, a Kristine Imedadze to uczestniczka wielu konkursów piosenki.

„We Don’t Wanna Put In” (oryginalny utwór oraz remiksy) można pobrać z iTunes i 7Digital.

Polecane

Share This