Ewelina Lisowska szykanowana za występ w „Twoja twarz brzmi znajomo”

"Ludzie masowo wyzywają mnie od rasistowskich świń".


2019.10.21

opublikował:

Ewelina Lisowska szykanowana za występ w „Twoja twarz brzmi znajomo”

fot. P. Tarasewicz

W ubiegłym roku Bogumił „Boogie” Romanowski oraz stacja Polsat spotkali się z krytyką za użycie tzw. blackface’u – makijażu mającego zmienić kolor skóry uczestnika na ciemną. Teraz Amerykanie ponownie biorą sobie za cel show Polsatu, a konkretnie występującą w nim Ewelinę Lisowską

W jednym z odcinków „Twoja twarz brzmi znajomo” wokalistka wcieliła się w Wiza Khalifę, wykonując „Black And Yellow”. Artystka zdradziła, że po emisji odcinka dowiedziała się na swój temat wielu nieprzyjemnych rzeczy.

Mój występ jako Wiz Khalifa odbił się szerokim echem w Ameryce. Ludzie twierdzą, że to blackface i obraźliwe, i że jestem rasistką, chyba naczelną tego kraju. Ludzie masowo wchodzą na mój profil, wyzywają mnie od rasistowskich świń i jeszcze tłumaczą to sobie przez translator. A ja masowo wszystko blokuję, usuwam. Nie jestem złym człowiekiem, więc nie pozwolę się obrażać i nie chcę tej negatywnej energii – komentuje na Instastory wokalistka.

Używanie blackface’u uchodzi a rasistowskie, stąd decydując się na taki makijaż zarówno uczestnicy programu jak i jego producenci muszą liczyć się z podobnymi oskarżeniami. Czy w związku z kolejną tego typu sytuacją kiedyś nauczą się, by tego nie robić?

Polecane