ex 64 – czas na eksperymenty


2010.05.17

opublikował:

ex 64 – czas na eksperymenty

Grupa zainicjowana została zimą 2008 roku przez kolegów z przedszkolnej piaskownicy – Marka i Macieja, którym wspólne zainteresowania muzyczne towarzyszyły od początku znajomości, by w końcu zrealizowały się we wspólnym projekcie o nazwie ex64.

Kompozycje ex64 są wypadkową rozmaitych zabiegów, które nie ograniczają się do syntetycznego przetwarzania dźwięków w komputerze. Utwory zwykle wzbogacane są konserwatywnymi narzędziami rzemiosła muzycznego, takimi jak gitara bądź pianino. Jednoznaczna diagnoza tej cyfrowej symbiozy z żywym instrumentem jest iście karkołomnym wyzwaniem, ale pewnym jego rozstrzygnięciem może być zatłoczone skrzyżowanie stylów, na którym doszło do dotkliwej kolizji ambientu, idm, musique concrète, a’cappella, noise, tape music i wielu innych gatunków.

W twórczym procesie muzycy chętnie posługują się także nagraniami terenowymi oraz nieustannie manipulują przy banalnych, z pozoru dźwiękowo niepłodnych przedmiotach, w efekcie nakłaniając je, by służyły im jako wszechstronne instrumenty. Nie stronią też od beztroskiej improwizacji i dociekliwych eksperymentów muzycznych, by w efekcie końcowym uzyskać subtelną, osobliwą, kapryśną i wyjątkowo amorficzną materię dźwiękową.

Koncerty ex64 wzbogacane są również pierwiastkiem wizualnym w postaci wyświetlanych zdjęć, których autorem jest Julius Anton.

Koncert ex64 będziemy mogli na żywo zobaczyć i usłyszeć już 19 maja o godz. 20:00 w poznańskim Klubie Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8). Bilety do nabycia w Klubie Pod Minogą.Więcej informacji o zespole na: www.myspace.com/ex64band

Tagi


Polecane

Share This