Exumer po 22 latach wraca do Polski


2010.08.05

opublikował:

Exumer po 22 latach wraca do Polski

Po reaktywacji w 2008 thrashmetalowa legenda – Exumer zagra w Polsce na dwóch koncertach. Jako co-headliner wystapi Quo Vadis ze Szczecina, który wydał niedawno nowy album „Infernal Chaos”.

Starsi fani doskonale pamiętają Exumer nie tylko za sprawą charakterystycznej okładki debiutanckiej płyty „Possessed By Fire”, która w wersji winylowej trafiła w latach 1986-1987 do wielu polskich domów (za sprawą dużej dostępności po wydaniu przez krajowy Tonpress) ale również fantastycznej muzyki, którą wielu stawiało na równi z ówczesnymi dokonaniami takich gigantów thrash metalu jak Slayer czy Kreator.

Powstały w 1984 roku Exumer wydał jeszcze w 1987 drugi album „Rising From The Sea” koncertował do końca lat 80-tych (w tym w Polsce na Metal Battle w 1988) po czym zakończył działalność. Reaktywował się by wystąpić na słynnym Wacken Open Air w 2001 roku, jednak dopiero niedawno zapadła decyzja o pełnej reaktywacji studyjnej i koncertowej. Exumer przygotowuje nowy, trzeci album, z którego pierwszy utwór jest już dostępny na www.myspace.com/exumerwakingthefire i który razem z klasycznymi kompozycjami zostanie zaprezentowany polskiej publiczności już w październiku

W roli gości na koncercie warszawskim zaprezentują się Alastor (już z nowym wokalistą) i Retribution, a w Chorzowie Horrorscope i The No-Mads. Obydwa koncerty otworzą The Crossroads i Exhalation.


8 październik 2010
Warszawa – Progresja
wstęp od 18:00
start koncertu: 18:30
bilety: 50/60 dostepne w ticketpro.pl i ich placówkach w całej polsce
bilety kolekcjonerskie dostepne w: Progresja
goście: Alastor, Retribution
supporty: The Crossroads, Exhalation

9 październik 2010
Chorzów – Carmen Club (dawny MDK)
ul. Dąbrowskiego 7
wstęp od 18:00
start koncertu: 18:30
bilety: 50/60 dostepne w ticketpro.pl i ich placówkach w całej polsce
bilety kolekcjonerskie dostępne w: Sklep Muzyczny „All”, ul. Mickiewicza 14, Katowice; Sklep Muzyczny „Takt”, ul. Ogródki 12, Rybnik; Salon Wydawniczy „Czas”, ul. Zwycięstwa 1, Gliwice”
goście: Horrrorscope, The No-Mads
supporty: The Crossroads, Exhalation

.

Bilety dostępne od 15 sierpnia.

Tagi


Polecane

Share This