Fading Coclurs rusza w trasę


2009.11.26

opublikował:

Fading Coclurs rusza w trasę

Fading Colours, topowy zespół polskiej sceny elektro, trance, dark, new wave, rusza w trasę koncertową. Jeszcze w grudniu da duże show w trzech miastach: Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Gwieździe wieczoru będą towarzyszyły projekcje wideo, intrygujące supporty i wyjątkowe afterparty.

Najbliższe koncerty:

– w Poznaniu, w klubie U BAZYLA, przy ul. św. Wojciecha 28 – 4 grudnia br. – PIĄTEK, start: godz. 20.00 / projekcje wideo. Bilety: 15 zł w przedsprzedaży: rockląglak, kartonshop, w klubie, w dniu koncertu 20 zł. / www.ubazyla.pl

– w Gdańsku-Wrzeszczu w Klubie ORBITAL, przy ul. Leczkowej 18 – 5 grudnia br. – SOBOTA, start: 21.00 / impreza z cyklu ELEKTRAUMA projekcje wideo. Bilety: 20 zł. / www.orbital-club.pl

– w Warszawie w klubie NO MERCY, przy ul. Bema 65 – 9 grudnia br. – ŚRODA, start: godz. 20.00 / projekcje wideo Support : Mirosław `Miro` Kępiński (MEYATRA, PRIMALISM) afterparty. Bilety: 20 zł w przedsprzedaży w klubie i 25 zł w dniu koncertu. / www.no-mercy.pl

Z kolei na przełomie lutego i marca wystąpi w pozostałych miastach w Polsce: Wrocław, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Łódź, Kielce, Lublin, Rzeszów i Kraków.

Zbliżająca się trasa jest potwierdzeniem świetnego zaplecza muzycznego Daniela Kleczyńskiego oraz niezwykłego wokalu ogromnie lubianej w Polsce i za granicą De Coy.

Na koncertach zespół zagra utwory z tegorocznego albumu Come i ze swej nowej EP-ki, zapowiadającej nowy album. Po raz pierwszy będzie ona prawdopodobnie dostępna właśnie wyłącznie podczas koncertów zespołu w klubach.

Fading Colours zawsze tworzy muzykę oryginalną i nowatorską. Na Come jest ona miksem bitów downtempo, psychodelicznych brzmień, rocka, industrialu, muzyki tanecznej, transu oraz elektro. Elementem niezwykłym jest tu jak zwykle klimatyczny i jedyny w swoim rodzaju, oryginalny, hipnotyzujący głos De Coy.

Płyty Fadinga z kolei dodatkowo elektryzują nazwiskami znakomitych gości, również cieszących się międzynarodową estymą. Na COME jest to Clan of Xymox, który pojawia się w remiksie utworu „Be An Angel Again”. I właśnie utwór Be An Angel Again gościł przez dwa tygodnie na Deutsche Alternative Charts.

http://www.myspace.com/fadingcolours

Bio:

Zespół powstał w roku 1991. Dwa lata później zadebiutował albumem „Black Horse”, wydanym przez niemiecką wytwórnię Dion Fortune. Płyta zdobyła bardzo pochlebne recenzje w europejskiej prasie muzycznej. W roku 1996 ukazał się entuzjastycznie przyjęty mini-album „Time”, a grupa wystąpiła na festiwalu „Carnival of Souls” w Wielkiej Brytanii.

W 1998 roku Fading wydaje album „I’m Scared of…” z gościnnym udziałem ówczesnego gitarzysty Sisters of Mercy – Andreasa Bruhna oraz słynnej angielskiej poetki/wokalistki Anne Clark. Płyta ta przyniosła zespołowi wielkie uznanie na scenie muzyki niezależnej w Europie, czego przykładem była prezentacja albumu w prestiżowym niemieckim piśmie muzycznym Zillo, w rubryce „Talent of the Month” (5/1998).

W roku 2000 Fading Colours wystąpił na festiwalu M’era Luna w Niemczech, którego headlinerem był Marylin Manson. W tym samym roku wokalistka FC, De Coy została zaproszona przez popularny w Niemczech rockowy zespół Umbra Et Imago do gościnnego udziału w nagraniu singla promującego ich album „Poesia Vampiria”.

W roku 2002 zespół wystąpił na następujących festiwalach: Dark Night w Wiedniu, Gotham w Amsterdamie, Nightbreed Festival na Węgrzech, Castle Party w Polsce. W tymże roku ukazała się również płyta „The Beginning”. Zawiera ona muzykę z pierwszych lat istnienia zespołu, znaną częściowo z albumu „Black Horse”. Niedługo potem ukazał się także sygnowany przez FC remiks utworu Clan of Xymox „There’s No Tomorrow”, umieszczony na singlu promującym nowy album tej grupy. Singiel ten znalazł się na Deutsche Alternative Charts.

W 2003 roku Fading Colours był headlinerem festiwalu Menuo Juodaragis na Litwie.

W roku 2005 ukazała się debiutancka solowa płyta De Coy – „Pleasure for Nothing”.

Obecny skład zespołu:

De Coy – śpiew,

Daniel Kleczyński – muzyka i produkcja.

Dyskografia:

1993 – „Black Horse” CD

1996 – „Time” MCD

1998 – „I’m Scared of…” CD

2002 – „The Beginning” CD

2005 – De Coy „Pleasure For Nothing” CD

2009 – „Come” 2CD

Polecane

Share This