Fading Colours kontynuuje trasę „Come”


2010.02.09

opublikował:

Fading Colours kontynuuje trasę „Come”

Fading Colours, topowy zespół polskiej sceny elektro, trance, dark, new wave, prekursor dark trance w Polsce, rusza w dalszą część trasy koncertowej. Gwieździe wieczoru towarzyszą projekcje wideo, intrygujące supporty i wyjątkowe afterparty.

Na przełomie lutego i marca występuje w:

– Krakowie: FORTY KLEPARZ, ul. Kamienna 2-4 – 27 lutego – SOBOTA, start g. 20.00,

– Katowicach: COGITATUR, ul. Gliwicka 9a – 28 lutego – NIEDZIELA, start g. 20.00,

– Wrocławiu: LIVERPOOL, ul. Świdnicka 37 – 1 marca 2010 – PONIEDZIAŁEK, start g. 20.00,

– Poznaniu: BLUE NOTE JAZZ CLUB, ul. Kościuszki 76/78, CK. Zamek – 2 marca 2010 r. – WTOREK, start g. 20.00,

– Gorzowie Wielkopolskim: MAGNAT, ul. Drzymały 26 – 3 marca 2010 – ŚRODA, start g. 19.45,

– Szczecinie: FREE BLUES CLUB, ul. Powstańców Wielkopolskich 20 – 4 marca 2010 – CZWARTEK, start g. 21.00,

– Bydgoszczy: MÓZG, ul. Gdańska 10 – 5 marca 2010 r. – PIĄTEK, start g. 21.00

– Gdańsku: 6 marca 2010 – SOBOTA, szczegóły wkrótce,

– Olsztynie: 7 marca 2010 – NIEDZIELA, szczegóły wkrótce,

– Łodzi: LUKA, ul. Zgierska 26a – 8 marca 2010 r. – PONIEDZIAŁEK, start g. 20.00

– Lublinie: GRAFFITI, ul. Al. Piłsudskiego 13 – 9 marca 2010 – WTOREK, start: 20.00,

– Białymstoku: FAMA, ul. Legionowa 5 – 10 marca 2010 – ŚRODA, start: g. 19.00

– Warszawie: NO MERCY, ul. Bema 65 – 12 marca 2010 r. – PIĄTEK, start. g. 20.00,

 (Niektóre terminy i miejsca mogą jeszcze ulec drobnym przesunięciom.)

W grudniu dał duże show w trzech miastach: Poznaniu, Gdańsku i Warszawie.

Trasa koncertowa COME jest potwierdzeniem rewelacyjnego zaplecza muzycznego Daniela Kleczyńskiego oraz wyjątkowego, niezwykłego wokalu ogromnie lubianej w Polsce i za granicą De Coy. Jak pokazały trzy pierwsze koncerty, zespół jest w zatrważająco rewelacyjnej, oszałamiającej estradowo formie. Fading Colours na koncertach tych dał obłędne popisy muzyczno-wokalne na absolutnie najwyższym międzynarodowym poziomie. Do tej pory na żywo zespół można było podziwiać jedynie na festiwalach w kraju i za granicą lub podczas imprez i koncertów, gdzie był zapraszany jako gość specjalny.

Na obecnych koncertach zespół wykonuje utwory z ostatniego albumu Come, najbardziej znane kawałki z wcześniejszych płyt i utwory ze swej nowej EP-ki, zapowiadającej nowy album. Po raz pierwszy będzie ona prawdopodobnie dostępna podczas koncertów zespołu w klubach.

Fading Colours zawsze tworzy muzykę oryginalną i nowatorską. Na Come jest ona miksem bitów downtempo, psychodelicznych brzmień, rocka, industrialu, muzyki tanecznej, transu oraz elektro. Dodatkowym, niezwykłym elementem jest tu pełen emocji, perfekcyjny i jedyny w swoim rodzaju, głęboki, oryginalny, hipnotyzujący głos De Coy.

Płyty Fadinga z kolei dodatkowo elektryzują nazwiskami znakomitych gości, również cieszących się międzynarodową estymą. Na COME jest to Clan of Xymox, który pojawia się w remiksie utworu „Be An Angel Again”. I właśnie utwór Be An Angel Again gościł przez dwa tygodnie na Deutsche Alternative Charts.

http://www.myspace.com/fadingcolours

BIO:

Zespół powstał w roku 1991. Dwa lata później zadebiutował albumem „Black Horse”, wydanym przez niemiecką wytwórnię Dion Fortune. Płyta zdobyła bardzo pochlebne recenzje w europejskiej prasie muzycznej. W roku 1996 ukazał się entuzjastycznie przyjęty mini-album „Time”, a grupa wystąpiła na festiwalu „Carnival of Souls” w Wielkiej Brytanii.

W 1998 roku Fading wydaje album „I’m Scared of…” z gościnnym udziałem ówczesnego gitarzysty Sisters of Mercy – Andreasa Bruhna oraz słynnej angielskiej poetki/wokalistki Anne Clark. Płyta ta przyniosła zespołowi wielkie uznanie na scenie muzyki niezależnej w Europie, czego przykładem była prezentacja albumu w prestiżowym niemieckim piśmie muzycznym Zillo, w rubryce „Talent of the Month” (5/1998).

W roku 2000 Fading Colours wystąpił na festiwalu M’era Luna w Niemczech, którego headlinerem był Marylin Manson. W tym samym roku wokalistka FC, De Coy została zaproszona przez popularny w Niemczech rockowy zespół Umbra Et Imago do gościnnego udziału w nagraniu singla promującego ich album „Poesia Vampiria”.

W roku 2002 zespół wystąpił na następujących festiwalach: Dark Night w Wiedniu, Gotham w Amsterdamie, Nightbreed Festival na Węgrzech, Castle Party w Polsce. W tymże roku ukazała się również płyta „The Beginning”. Zawiera ona muzykę z pierwszych lat istnienia zespołu, znaną częściowo z albumu „Black Horse”. Niedługo potem ukazał się także sygnowany przez FC remiks utworu Clan of Xymox „There’s No Tomorrow”, umieszczony na singlu promującym nowy album tej grupy. Singiel ten znalazł się na Deutsche Alternative Charts.

W 2003 roku Fading Colours był headlinerem festiwalu Menuo Juodaragis na Litwie. W roku 2005 ukazała się debiutancka solowa płyta De Coy – „Pleasure for Nothing”.

W 2009 roku zespół wystąpił na festiwalach Castle Party w Bolkowie, Wave Gothik Theffen w LIPSKU oraz jako gość specjalny na imprezie poświęconej Pamięci Beksińskich w ich Mu-zeum w Sanoku. Jesienią 2009 z ogromnymi sukcesami rozpoczął też pierwszy etap trasy koncertowej COME.

Obecny skład zespołu:

De Coy – śpiew,

Daniel Kleczyński – muzyka i produkcja.

Dyskografia:

1993 – „Black Horse” CD

1996 – „Time” MCD

1998 – „I’m Scared of…” CD

2002 – „The Beginning” CD

2005 – De Coy „Pleasure For Nothing” CD

2009 – „Come” 2CD

Polecane

Share This