Fani Nocnego Kochanka bliscy opracowania błyskawicznego testu na obecność koronawirusa


2020.04.11

opublikował:

Fani Nocnego Kochanka bliscy opracowania błyskawicznego testu na obecność koronawirusa

fot. Wacław Szacyło

Kluczem do sukcesu w opanowaniu pandemii koronawirusa jest szybkie diagnozowanie osób zakażonych. Tylko ono pomaga odseparować je na czas choroby, hamując tym samym rozprzestrzenianie się COVID-19. Specjaliści alarmują, że w Polsce nadal robi się zbyt mało testów, przez co część nosicieli nie trafia na kwarantannę lub do szpitali wystarczająco szybko.

Sprawdź też: Polsko-francuski zespół w wyjątkowym coverze piosenki Dawida Podsiadło

Polscy naukowcy z SensDx pracują nad opracowaniem błyskawicznego testu, który miałby szansę zrewolucjonizować diagnostykę koronawirusa m.in. na lotniskach i przejściach granicznych. Ich wynalazek nie jest jeszcze idealny – posiada spory margines błędu, wskazując wynik pozytywny u części pacjentów, którzy mają za sobą grupę i negatywny u zakażonych z obniżoną odpornością, niemniej naukowcy deklarują, że pracując nad udoskonaleniem testu i są już bliscy sukcesu. SensDx podzielił się dobrymi wieściami, publikując zdjęcie jednego ze swoich pracowników w koszulce Nocnego Kochanka.

Chętnie doślemy Panu z laboratorium więcej podobnej odzieży na ten trudny czas. I oczywiście gratulujemy sukcesu – zadeklarowała w komentarzu na Facebooku grupa, na co SensDx odpowiedziało kolejnym zdjęciem, na którym cały jego zespół pozostał w koszulkach Nocnego Kochanka. – Dzięki! Wiecie dobrze, co się przyda na nocne posiedzenia w nerdlabach – komentuje firma.

Nocny Kochanek dziękując na fanpage’u pracownikom SensDx za ich pracę stwierdził, że naukowcy na pewno robią to po to, by móc jak najszybciej pójść na koncert ulubionej grupy.

Polecane

Share This