Fani zarzucają Sokołowi i Pezetowi zaangażowanie w politykę. Jak odpowiadają raperzy?


2020.07.15

opublikował:

Fani zarzucają Sokołowi i Pezetowi zaangażowanie w politykę. Jak odpowiadają raperzy?

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Zarówno Pezet jak i Sokół przed niedzielną drugą turą wyborów nie ukrywali, że poprą w niej Rafała Trzaskowskiego. Jak zawsze przypadku takich deklaracji nie wszyscy fani są z nich zadowoleni. Niektórzy słuchacze dali temu wyraz, zarzucając im nie tylko zaangażowanie polityczne, ale także agitację na rzecz konkretnego kandydata.

Szkoda, szkoda. Stara szkoła polskiego rapu popiera Niemca i niewolnictwo Polski jak Wojtuś Sokół. Niemniej artystów rozlicza się z twórczości, nie z poglądów, nawet jak ich wybór zakłóca 93% tekstów, które napisali – napisał jeden z fanów Pezeta. – Słuchaj, ja jestem pewien, że mój wybór bardzo koresponduje z moimi poglądami, z moim tekstami również w znacznej większości – odpowiedział Pezet.

Sokół w przedwyborczym poście napisał, że ujawnia publicznie swoje poglądy nawet kosztem trudności biznesowych, które mogą go za to spotkać. – I po co to było? Teraz zamiast niezależnego artysty na zawsze będzie towarzyszyć łatka zaangażowanego politycznie po stronie Platformy. Mam nadzieję, że się opłacało i dlatego nie trzeba się martwić – skomentował jeden z fanów, na co raper odparł: – Pewnie, że się opłacało. Tchórzostwem jest się nie wychylać, popierać tych, którzy mają wygraną w garści czysto koniunkturalnie, milczeć tylko dlatego, że coś nam się nie opłaca, a odwagą jest mówić głośno, co się myśli. Natomiast nie rozumiem robienia z tego czegoś dziwnego. Ktoś kibicuje Legii, ktoś Lechowi, ktoś jest wege, ktoś je mięso. Wszystko zostało już powiedziane, nie martw się mną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pezet (@pezetofficial)

Polecane


Share This