Farben Lehre – „Achtung 2012” – szczegóły wydawnictwa i trasy


2012.09.01

opublikował:

Farben Lehre – „Achtung 2012” – szczegóły wydawnictwa i trasy

Pod koniec lipca 2012 roku pionierzy z Farben Lehre skończyli nagrywanie swojej dziesiątej studyjnej płyty, złowieszczo zatytułowanej „Achtung 2012”.

Sesja nagraniowa ponownie odbyła się w zaprzyjaźnionym studio Serakos, pod czujnym okiem Roberta Srzednickiego, podczas której płocki kwartet zarejestrował 12 premierowych kompozycji. Tym razem w studiu pojawiło się łącznie aż 14 znamienitych gości, którzy w znaczącym stopniu przyczynili się do końcowego, wyjątkowo satysfakcjonującego efektu. Zdaniem muzyków powstała zdecydowanie najciekawsza i najbardziej urozmaicona płyta w całym, ponad 25-letnim dorobku kapeli.

SETLISTA:

01. Achtung 2012

02. Femina

03. Anioły i Demony

04. Zapamiętaj

05. Wataha

06. Aura

07. Kontrasty

08. Minus Jeden

09. Zbrodnia i Wiara

10. Pasja

11. Coś

12. Omen

Na płycie będzie można usłyszeć gości:

Anja Orthodox (Closterkeller) – śpiew

Piotr „Gutek” Gutkowski (Indios Bravos) – śpiew, chórki

Kamil Bednarek (Bednarek) – śpiew, klawisze

Nikola Warda – śpiew, chórki

Monika Biczysko – chórki

Martyna Gąsiorek (Pajujo) – chórki

Kornela Bednarek – chórki

Sławek „Melon” Świdurski – chórki

Michał Jelonek (Jelonek, Hunter) – skrzypce

Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej) – akordeon, chórki

Mariusz Kumala (Closterkeller) – gitara

Przemek „Pastuch” Zwias (Akurat) – fujarka

Dominik Hałka (Raggafaya) – klawisze

Adaś Mościcki (Maleo Reggae Rockers) – instr.perkusyjn

Niebanalną oprawą graficzną zajęła się firma mentalporn.com, wcześniej odpowiedzialna, m.in. za okładkę albumu Snukraina oraz dvd Punky Reggae Live.

 

Od września 2012 rusza trasa, promująca album „Achtung 2012”. Oto lista 40 koncertów:

09.09.12 (niedziela) – PŁOCK / Plaża nad Wisłą

14.09.12 (piątek) – ZAWIERCIE / Chillout

15.09.12 (sobota) – BIELSKO BIAŁA / Rude Boy

16.09.12 (niedziela) – MIKOŁÓW / Fraktal

21.09.12 (piątek) – RACIĄŻEK / MGOK

22.09.12 (sobota) – BYDGOSZCZ / Estrada

23.09.12 (niedziela) – ELBLĄG / Mjazzga

28.09.12 (piątek) – SZCZECIN / Słowianin

29.09.12 (sobota) – DZIERŻONIÓW / OSiR

30.09.12 (niedziela) – LESZNO / Fabryka Cukierków

05.10.12 (piątek) – ŁÓDŹ / Stereo Krogs

06.10.12 (sobota) – STALOWA WOLA / Labirynt

07.10.12 (niedziela) – TARNÓW / Carpe Diem

12.10.12 (piątek) – ZŁOTÓW / Generator

13.10.12 (sobota) – CHOJNICE / Pub Kornel

14.10.12 (niedziela) – GDAŃSK / Kwadratowa

20.10.12 (sobota) – LUBLIN / Graffiti

21.10.12 (niedziela) – BIŁGORAJ / Exodus

24.10.12 (środa) – RZESZÓW / Pod Palmą

25.10.12 (czwartek) – TOMASZÓW LUBELSKI / Fabryka

26.10.12 (piątek) – SIEDLCE / PeHa

27.10.12 (sobota) – MIŃSK MAZOWIECKI / Mjuzik Pub

28.10.12 (niedziela) – WARSZAWA / Hybrydy

09.11.12 (piątek) – WROCŁAW / Alibi

10.11.12 (sobota) – ZABRZE / Wiatrak

11.11.12 (niedziela) – ŁOWICZ / Pracownia

16.11.12 (piątek) – ŻAGAŃ / Elektrownia

17.11.12 (sobota) – GORZÓW WLKP. / Mana Mana

18.11.12 (niedziela) – NAKŁO / Marley Club

23.11.12 (piątek) – TORUŃ / Od Nowa

24.11.12 (sobota) – KOŁOBRZEG / Latarnia

25.11.12 (niedziela) – SŁUPSK / Keller Pub

07.12.12 (piątek) – ZGIERZ / Agrafka

08.12.12 (sobota) – LUBAŃ / Iron Horse

09.12.12 (niedziela) – POZNAŃ / U Bazyla

13.12.12 (czwartek) – KALISZ / Pod Muzami

14.12.12 (piątek) – SZPROTAWA / Stodoła

15.12.12 (sobota) – SŁUBICE / Prowincja Smok

16.12.12 (niedziela) – SZKLARSKA PORĘBA / Jazzgot

„Aniołyi Demony” feat. Gutek

„Kontrasty”

Polecane

Share This