Fe Fighters 2 znów zagra!


2009.08.29

opublikował:

Fe Fighters 2 znów zagra!

8 września w warszawskim CBA odbędzie się kolejna edycja koncertu Fe Fighters. Fe Fighters to symboliczna nazwa grupy artystów uczestniczących w charytatywnym wydarzeniu, którego celem jest zebranie funduszy na leczenie chorej na nowotwór Pauliny Pruskiej.

Tym razem w skład Fe Fighters 2 wejdą: Lipnicka&Porter, Ania Dąbrowska, Smolik, Kazik, Lachowicz, Andrzej Izdebski, Daniel Bloom. Całość poprowadzi Zbigniew Hołdys.

Fe Fighters 2 jest odpowiedzią na pierwszą, czerwcową edycję koncertu, kiedy to ilość przybyłych gości przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a w związku z tym fizyczne możliwości miejsca, w którym koncert się odbył – mówi Jacek Lachowicz, organizator koncertu oraz jeden z artystów występujących w składzie Fe Fighters. Wrześniowy koncert, poza podstawowym celem, jakim jest zbiórka pieniędzy na leczenie Pauliny jest również formą podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji oraz dla tych, którym nie udało się przebić przez tłumy.

Fe Fighters 2 to kolejna możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które dowodzi, że chcemy i umiemy sobie pomagać a solidarność potrafi zdziałać cuda. Koncertowi towarzyszy niesamowita atmosfera, poczucie jedności i solidarności. Myślałam, że takie rzeczy już dawno przestały się zdarzać – powiedziała Kasia Nosowska, uczestnicząca w pierwszym składzie Fe Fighters.

Ty też możesz pomóc! Przyjdź na koncert Fe Fighters 2!

Już 8 września w Centralnym Basenie Artystycznym, ul. Konopnickiej 6, Warszawa

Cena biletu-cegiełki: 15 zł

Obydwa koncerty Fe Fighters są częścią akcji pomocy Paulinie, trwającej od czerwca pod szyldem ‘Artyści mówią NIE rakowi’. Do tej pory, dzięki pomocy przyjaciół, życzliwych nieznajomych z całej Polski, artystów oraz mediów udało się zebrać 220 tys. z 250 tys. dolarów potrzebnych na pokrycie kosztów leczenia Pauliny. Pod koniec września artyści pokażą rakowi, gdzie raki zimują raz jeszcze, podczas charytatywnej aukcji sztuki w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Szczegółowe informacje już niebawem.

Więcej informacji na temat Pauliny Pruskiej, która tydzień temu przeszła poważną operację w Bostonie, na jej blogu http://paulapruska.blogspot.com/ oraz na blogu Zbigniewa Hołdysa http://holdys.blogspot.com/.

Planowałem fotorelację z pierwszego koncertu FF. Tego dnia na sygnale jechałem z Torwaru z koncertu Slipknota, zrezygnowałem z Mistrza Janerki w HRC! Wpadłem na podwórze w którym znajduje się klub Powiększenie i… odbiłem się od tłumu. Ludzie nie mieścili się w środku. Nikogo już nie wpuszczano. Nikt jednak nie narzekał, każdy wrzucał do puszki co mógł i odchodził w swoją stronę. Tym razem przyjadę wcześniej…

Na zdjęciu powyżej Jacek Lachowicz, organizator koncertów Fe Fighters.

Polecane

Share This