Fear Factory już dziś i jutro na koncertach w Polsce


2010.08.09

opublikował:

Fear Factory już dziś i jutro na koncertach w Polsce

Fear Factory – prekursorzy cyber metalu już dziś i jutro wystąpią na dwóch koncertach w Polsce! O sile najnowszych utworów i klasyków Fear Factory będzie można przekonać się najpierw w stołecznej Progresji, a następnie w krakowskim klubie Loch Ness. Jako support zobaczymy polską formację Toxic Bonkers.

 

Fear Factory uznawany jest za prekursorów cyber metalu, czyli miażdżącej mieszanki death metalowych dźwięków z elementami industrialu, groove i thrashu. Grupa powstała w 1989 roku w Los Angeles, z inicjatywy gitarzysty Dino Cazaresa i perkusisty Raymonda Herrery, a skład zespołu wkrótce uzupełnił wokalista Burton C. Bell.

 

Krótko po podpisaniu kontraktu z Roadrunner Records, ukazał się ich debiutancki krążek – „Soul Of A New Machine” (1992r.), który wyznaczył nowy kierunek w muzyce metalowej. Grupa promowała ten krążek na trasie po Stanach i w Europie, u boku m.in. Biohazard, Sepultury i Cannibal Corpse. W 1994 r. w szeregach formacji melduje się basista Christian Olde Wolbers, (zastąpił Andrew Shivesa). Rok później ukazuje się kolejny album – „Demanufacture” , na którym w pełni wykrystalizował się styl grupy i przez wielu album ten uznawany jest za najlepszy krążek w dorobku Fear Factory. Dwa kolejne lata zespół praktycznie spędził w drodze, występując z takimi kapelami jak Black Sabbath, Megadeth i Iron Maiden. Trzeci studyjny krążek – „Obsolete” ma swoją premierę w 1998 r. i na tym albumie brzmienie zespołu zostało dodatkowo wzbogacone o elementy progresywnego i alternatywnego metalu. Album ten następnie promowany jest na wspólnych trasach z m.in. Rammstein i Slayer. W kwietniu 2001 r. ukazuje się płyta „Digimortal”, a już w marcu, kolejnego roku, zespół zostaje rowiązany. Jednak jeszcze pod koniec 2002 r. grupa ponownie zaczęła wpólnie koncertować, a w 2004 r. ukazała się kolejna płyta – „Archetype”, w szeregach formacji oprócz C.Bella, Herrery i Wolbersa (który z basu przerzucił się na gitarę), znalazł się też basista Strapping Young Lad – Byron Stroud. Płyta zyskała bardzo dobre recenzje i zespół pownownie zawitał z koncertami na Stary Kontynent oraz wyruszył na trasę po USA. Już w kolejnym roku ukazuje się nowy album, „Trasngression” i Fear Factory wyrusza na wspólna trasę z Megadeth, Gigantour, a następnie członkowie zespołu koncentrują się na swoich innych projektach.

 

W lutym tego roku ukazało się najnowsze dzieło sygnowane nazwą Fear Factory – krążek „Mechanize”. Album ten zyskał świetne recenzje, a nagrany został w odmiennym składzie, Burton C.Bell pogodził się z Dino Cazaresem, co zaowocowało powrotem gitarzysty do Fear Factory, na basie zagrał Byron Stroud, a na perkusji, Gene Hoglan (Strapping Young Lad).

 

Bilety jeszcze w sprzedaży

 

Fear Factory

Toxic Bonkers

 

09.08.10 – Warszawa, Progresja

10.08.10 – Kraków, Loch Ness

 

Początek koncertów: godz. 20.00

Otwarcie bramek: godz. 19.00

 

Informacje o koncertach: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl

 

Bilety do nabycia na stronach:

www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl, www.bileteria.pl

Polecane

Share This