FEST Festival 2021 z międzynarodowym ogłoszeniem. Poznaliśmy kolejnego headlinera


2021.05.12

opublikował:

FEST Festival 2021 z międzynarodowym ogłoszeniem. Poznaliśmy kolejnego headlinera

fot. Paweł Fabjański

FEST Festival coraz bliżej. Tegoroczna edycja została zaplanowana na dni 11-14 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się w Parku Śląskim, na znacznie większym terenie niż poprzednia edycja. Organizatorzy chcą w ten sposób zagwarantować komfort i bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Follow The Step kusi niezdecydowanych przedstawiając aż 11 nowych artystów swojej imprezy. Do line-upu dołączyli dziś James Bay, Mery Spolsky, Rasmentalism, Kwiat Jabłoni, Boy Pablo, Jan-rapowanie, Sokół, Sobel, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski i Kokoroko.

James Bay dołącza do grona headlinerów FEST Festivalu. Występ na Śląsku będzie pierwszym festiwalowym koncertem autora “Let It Go” w Polsce. Kolejnym zagranicznym gościem imprezy jest Boy Pablo, 21-letni multiinstrumentalista, piosenkarz oraz autor tekstów. Produkuje utwory w klimacie indie-pop z młodzieńczymi tekstami i chwytliwymi riffami. Na scenie Pablo wykonuje swoje piosenki z czterema bliskimi przyjaciółmi, co w rezultacie owocuje niezaprzeczalnie energicznym show. 2019 rok zespół spędził, grając wyprzedane koncerty na całym świecie, a co więcej – występowali na festiwalach takich jak Coachella, Lollapalooza czy Primavera Sound. Stawkę ogłoszonych dziś gwiazd spoza Polski uzupełnia grupa Kokoroko, która jeszcze przed wydaniem albumu zdążyła rozkochać w sobie słuchaczy występami na żywo i utworem “Abusey Junction” ze składanki wytwórni Brownswood, We Out Here. Ten ośmioosobowy zespół zabierze was swoją muzyką w podróż do Afryki Zachodniej. Wystąpią podczas tegorocznej edycji 13 sierpnia.

Sprawdź także: Rafał Brzozowski na ostatnim miejscu w typach bukmacherów. Co na to wokalista?

FEST Festival po raz pierwszy odbył się w 2019 i od razu zdobył serca polskich festiwalowiczów. Dodatkowo, otrzymał dwie nominacje do prestiżowych europejskich nagród branży muzycznej: European Festival Awards oraz ILMC. Jako jedyny festiwal w Polsce odbywa na ogromnej przestrzeni parku miejskiego, któremu wielkością nie dorównuje żaden inny park w Europie. Co więcej, teren festiwalu otwarty jest całą dobę, a każdy z gatunków muzycznych ma swoją własną, dedykowaną scenę o unikalnym charaktere i wyglądzie. FEST Festival to nie tylko muzyka, ale też występy artystyczne, akcje społeczne.

Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie www.festfestival.pl.

Polecane

Share This