OFF Festival: zmiana w line-upie tegorocznej edycji


2018.07.24

opublikował:

OFF Festival: zmiana w line-upie tegorocznej edycji

foto: mat. pras.

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem tegorocznej edycji OFF Festivalu, organizatorzy są zmuszeni do skorygowania line-upu. Yellow Days odwołał swój występ w Polsce. Na szczęście OFF Festival znalazł już zastępcę w postaci rosyjskiej grupy Shortparis. Yellow Days miał pojawić się na Scenie Miasta Muzyki pierwszego dnia imprezy o 17:40. Organizatorzy poinformowali o zmianie w specjalnym oświadczeniu. Poniżej przytaczamy jego treść.

Mamy dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra jest taka, że do line-upu dołącza Shortparis. Ta gorsza – Yellow Days odwołał swój występ na tegorocznej edycji festiwalu. Bardzo nam przykro, ale jesteśmy przekonani, że Shortparis to świetne i mocne zastępstwo.

Czy nie wychodząc poza główne nurty muzyki alternatywnej końca XX wieku da się jeszcze wykreować coś świeżego? Kwintet z Sankt Petersburga jest na to żywym dowodem. Shortparis łączą nerwową, postindustrialną elektronikę z noise’owymi, niepokornymi gitarami i postpunkową sekcją. A przy tym są to po prostu dobre, przebojowe – choć zaaranżowane w nieoczywisty sposób – piosenki, zaśpiewane przez Nikolay’a Komiagina nawiedzonym falsetem. Do tej pory byli skrzętnie skrywaną rosyjską tajemnicą, ale wypatrzyła ich Mary Anne Hobbs, puściła w swoim programie w BBC 6 Music… i wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z narodzinami gwiazdy. Trudno przewidzieć, gdzie Shortparis będą za rok, ale na OFF Festivalu będą już w tym, byście sami mogli sprawdzić, o co tyle hałasu.

OFF Festival już po raz trzynasty

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Katowicach. Wśród gwiazd tegorocznej edycji znaleźli się m.in. M.I.A., Jon Hopkins, Grizzly Bear, Ariel Pink, Charlotte Gainbourg i Turbonegro.

Tegoroczna odsłony festiwalu będzie już trzynastą. Impreza zadebiutowała w 2006 roku w Mysłowicach, ale po czterech latach przeniosła się do Katowic. OFF Festival odbywa się w Dolinie Trzech Stawów.  Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFFa jest Artur Rojek. – OFF narodził się z marzeń i pasji dzielenia się muzyką. Chciałem stworzyć pierwsze w Polsce wydarzenie, które połączy fanów muzyki i artystów ze wszystkich zakątków świata. Chciałem robić rzeczy, o których inni mówili mi, że się nie robi. Mieszanie gatunków, gwałtowne zmiany epok i brzmień? Robimy to. Łamanie schematów, wyznaczanie trendów? Proszę bardzo. Zapraszanie artystów innowacyjnych, ale niemal u nas anonimowych i pokazywanie ich na największych scenach? Z największą przyjemnością – pisze o swojej imprezie artysta.

 

Polecane

Share This