Festiwal imienia Ryśka Riedla

Tym razem w Chorzowie


2009.07.22

opublikował:

Festiwal imienia Ryśka Riedla

W zawiązku z robotami wykonywanymi w tradycyjnej już lokalizacji Festiwalu Muzycznego im. Ryszarda Riedla w Tychach tegoroczna edycja imprezy została przeniesiona do Chorzowa. Na chorzowskich Polach Marsowych stanie scena, pole namiotowe, gastronomia. Uczestnicy będą mogli korzystać z licznych zniżek przy korzystaniu z pobliskich atrakcji (kąpielisko Fala, wesołe miasteczko).

Organizatorzy, mimo zmiany lokalizacji festiwalu spodziewają się podobnej frekwencji co minionych latach i przygotowują się na przyjęcie około 15 tysięcy gości.

Festiwal imienia zmarłego przed 15 laty wokalisty grupy Dżem, przez ostatnią dekadę odbywał się w Tychach, rodzinnym mieście Riedla. Na każdej z edycji występował zespół Dżem, przez wielu uznawany za gospodarza imprezy oraz formacja Cree – założona przez Bastka (Sebastian Riedel), w tym samym roku, w którym stracił ojca.

W tym roku w Chorzowie, poza Dżemem i Cree zobaczymy popularnego w Polsce (i zamieszkałego na stałe u nas) Ray’a Wilsona (byłego wokalistę Genesis) wraz z formacją Stiltskin, Kasę Chorych, Śląską Grupę Bluesową, Voo Voo, Krzak, SBB i Perfekt.

Festiwal oficjalnie rozpoczyna się w najbliższy piątek, ale już od czwartku można meldować się na festiwalowy polu biwakowym.

Na zdjęciu Sebastian Riedel podczas występu z grupą Dżem 4 czerwca 2009 w Warszawie.

Polecane