Festiwal Muzyki Irlandzkiej w Warszawie


2016.08.19

opublikował:

Festiwal Muzyki Irlandzkiej w Warszawie

Muzyka irlandzka już dawno wyszła poza tradycyjne dudy, harfę czy flet. Nadeszła era pierwszorzędnego rocka, a Warszawa będzie miała okazję przekonać się, jak niesamowite są to brzmienia już 27 sierpnia w Niebie. ShamROCK to pierwsza tego typu impreza promująca kulturę irlandzką w Polsce.

Na potrójnym koncercie wystąpią wschodzące gwiazdy sceny muzycznej: Saint Sister, Paddy Hanna i The Wood Burning Savages. Zespół Saint Sister założyli w 2014 roku Morgan MacIntyre i Gemma Doherty. Ich muzyka czerpie z tradycyjnej harfy celtyckiej, folka lat 60. i elektroniki, tworząc z tych wszystkich elementów „atmosfolk”, czyli mieszankę soulowych wokali, syntezatora i elektroakustycznej harfy. Paddy Hanna pochodzi z Dublina, śpiewa i pisze teksty. Został okrzyknięty najlepszym piosenkarzem – kompozytorem Irlandii, inspirowany stylem Elvisa Costello. The Wood Burning Savages, to mocne brzmienie oddające północno-irlandzkie usposobienie. Ich teksty powalają głębią, a muzyka elektryzuje intensywnością. W skład zespołu wchodzą Paul Connolly (wokal/ gitara), Daniel Acheson (bas), Aaron McClelland (perkusja) i Shea Tohill (gitara).

Festiwal ShamROCK jest organizowany przez Irlandzko-Polską Izbę Handlową i sponsorowany przez organizację Culture Ireland wspierającą kulturę irlandzką na całym świecie oraz Ambasadę Irlandzką w Polsce.

Sobota 27 sierpnia, godz. 17:30

NIEBO, ul. Nowy Świat 21

Polecane

Share This