Filipek ocenia beef Tomba i Bedoesa


2018.07.26

opublikował:

Filipek ocenia beef Tomba i Bedoesa

foto: cgm.pl

Początek roku przyniósł niespodziewany konflikt SB Maffiji z kilkoma reprezentantami rodzimej sceny. W potyczce uczestniczyli Białas, Avi x Louis Villain i Bedoes oraz TPS, Tomb i Śliwa po stronie, którą możemy nazwać „resztą świata”.

Częścią większego sporu był pojedynek Tomba z Bedoesem. Były członek SB Maffiji zaczepił obecnego dissem „Bankomat”. Borys odpowiedział „Wpłatomatem” i zakończył beef ze swojej strony. Mimo to Tomb opublikował jeszcze dwa numery wycelowane w przeciwnika – „Poczta Polska 2” oraz „Fatality”.

Reprezentujący QueQuality Filipem mający za sobą konflikty zarówno z Bedoesem jak z Tombem skomentował beef w rozmowie z Radkiem Grabarczykiem z kanału NovyTV. – Co do dissów, to ciężko to docenić, bo Bedoes wypuścił na Tomba tylko jednego, natomiast Tomb wypuścił aż trzy na Bedoesa. Pod względem nawijkowym to wiadomo, że Bedoes dał dużo lepszy diss, natomiast pod względem punchline’ów „Fatality” było doj***ne – ocenił.

Filipek podkreślił, że obserwował beef z pozycji słuchacza, nie zważając na zatargi z oboma artystami. – Nie miałem wczuty, ale śledziłem mocno – przyznał. Obie strony zaczepiły w swoich tekstach także Filipka. Artysta odniósł się do tych linijek komentarzem: – Chciałbym, gdyby któryś z nich przybliżył sytuację z pisaniem wersów na mnie. Ja wiem, jak ona wyglądała, ale byłoby dobrze, gdyby ludzie się dowiedzieli o tym.

 

Nowa płyta Filipka

Przed tygodniem do sklepów trafił nowy album Filipka zatytułowany „Rozdział zamknięty”. Artysta zaprosił do współpracy m.in. ReTo, Qbika, Eripe, Anatoma i Deysa.

Wydawca, QueQuality, przed premierą opisywał materiał w następujący sposób: – „Rozdział zamknięty” jest podsumowaniem dotychczasowej twórczości artysty oraz najbardziej ambiwalentną płytą, jaką nagrał. Po lekkim i przyjemnym „Młodym Bukowskim” oraz ciężkiej i lirycznej „Grze na emocjach” pora na huśtawkę nastrojów jaką jest nowy projekt. Jest to połączenie obu poprzednich płyt i zakończenie życiowej trylogii która wiązała się z tymi płytami. Płyta cechuje się olbrzymią różnorodnością. Każdy kawałek wyraża coś innego, każdy kawałek jest napisany w innym stanie emocjonalnym, a jednocześnie łączy się w całość gdyż jedynym wspólnym mianownikiem jest emocjonalna sinusoida.

Polecane

Share This