Finał trasy Spragnieni Lata już dziś w Lublinie


2018.09.14

opublikował:

Finał trasy Spragnieni Lata już dziś w Lublinie

foto: mat. pras.

O 17:00 na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie rozpocznie się finałowy koncert trasy Spragnieni Lata. Na scenie pojawi się stały skład – Bitamina, Kasia Lins, Marcelina oraz duet Smolik // Kev Fox. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę w postaci występu specjalnego gościa – zespołu Happysad. Udział gości to już tradycja finałowych koncertów. W 2016 roku do line-upu wieńczącej trasę imprezy dołączyła Brodka, rok później był to O.S.T.R..

Od pięciu lat starannie wybieramy z polskiej sceny artystów reprezentujących różne gatunki, ale mających takie samo podejście do muzyki: oparte na własnym stylu i bezkompromisowym charakterze. Orzeźwiające! Tegoroczne „zbiory” na pewno możemy zaliczyć do udanych, o czym świadczą entuzjastyczne reakcje publiczności podczas dotychczasowych koncertów. Publiczność czterech miast pobiła już rekordy frekwencji teraz czas na Lublin, miejsce od zawsze dla nas wyjątkowe. Jestem przekonany, że 15 września czeka nas solidna porcja doskonałej muzyki i pozytywnej energii od publiczności – zapowiada Robert Walewski, współtwórca trasy i brand manager Cydru Lubelskiego.

Mam nadzieję, że w finale uda nam się zrealizować pewną muzyczną niespodziankę. Oby pogoda dopisała jak dotychczas i ludzie przyszli jeszcze tłumniej. Dla nas te koncerty to prawdziwy sprawdzian, gramy przedpremierowo nowy materiał. Cieszę się, że publiczność Spragnionych Lata jest pierwszą, która słucha wersji live całkowicie nowych piosenek, których jeszcze nie zna, a bawi się tak świetnie! Dziękujemy – mówi przed finałowym koncertem Marcelina.

Spragnieni Lata to artyści, którzy nie uznają ograniczeń, często idą pod prąd i ciągle są spragnieni nowych brzmień. Dla nich scena to miejsce nieustannych eksperymentów i przestrzeń do odkrywania nieznanych wcześniej muzycznych kierunków. Takie podejście do swojej twórczości prezentuje też gość specjalny koncertu wieńczącego tegoroczną trasę: grupa Happysad. Na scenie są obecni już od 18 lat, mają imponujący dorobek, a mimo to wciąż potrafią zaskakiwać i wkraczać na nowe ścieżki. Ich ostatni album „Ciało obce” jest tego najlepszym przykładem – wyjaśnia Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. – Czeka nas wieczór w stylu najlepszych wakacyjnych festiwali. W koncertowym miasteczku pojawią się foodtrucki z Cydrotruckiem na czele oraz strefa fotografii InStax – kultowego aparatu do zdjęć natychmiastowych. Fujifilm, partner trasy, zapowiada mnóstwo niespodzianek.

Koncerty poprowadzi popularna piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka, która jest też autorką cyklu wideo wywiadów z artystami.

Przed koncertem warto wpaść na „Przyjęcie w sadzie”. Pod takim hasłem 15 września odbędzie się urodzinowa, piąta edycji Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Uwaga, w tym roku zmienia swoją lokalizację. Organizatorzy zapraszają na plac przed Centrum Kultury, gdzie w samo południe „pęknie” 500-litrowa beczka młodego cydru. Piątka zobowiązuje. Czekać będzie więc największa degustacja cydrów w Polsce i pięć ton jabłek.

Wstęp na koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata i Lubelskie Święto Młodego Cydru jest bezpłatny.

Polecane

Share This