Finałowy koncert na MUSIC.DESIGN.FORM Festival


2018.09.13

opublikował:

Finałowy koncert na MUSIC.DESIGN.FORM Festival

foto: mat. pras.

Awangardowy, synth-popowy zespół Apparatjik i BUIKA – królowa flamenco obdarzona wyjątkowym głosem wystąpią podczas finału MUSIC.DESIGN.FORM Festival. Artystów będzie można usłyszeć podczas niezwykłego koncertu-przedstawienia „A Heroine for our time – the artist Julia Pastrana” już 25 września, godz. 19.00 w Filharmonii w Szczecinie.

Synth-pop to nostalgia za latami 80. Wszechobecne syntezatory, automaty perkusyjne i rozmaite efekty elektroniczne. Kto lubi ten typ muzyki, nie będzie zawiedziony. Dodatkowo jako ciekawostkę należy wspomnieć, że jednym z muzyków zespołu Apparatjik jest Magne Furuholmen – założyciel i członek legendarnego zespołu „A-ha”, autorów hitu „Take On Me”.

Niezwykła historia Julii Pastrany – „kobiety z brodą”, która byłą żywą atrakcją Europy XIX wieku, zostanie opowiedziana poprzez dźwięki symfoniczne i elektroniczne oraz niecodzienną scenografię i oświetlenie. Takiego spektaklu nie można przegapić, tym bardziej, ze zostanie on wzmocniony pokazami wizualizacji na fasadzie budynku Filharmonii, które startują o godz. 20.00.

Utwór „A Heroine for our time – the artist Julia Pastrana” jest jednym z punktów programu finałowego koncertu „Dimensions of Music Form” (25 września, godz. 19.00), na który składają się również:

Flint Juventino Beppe „Heart” op. 27 nr 5
„The Sound of Szczecin”

Wykonawcy i realizatorzy:

Apparatjik (Jonas Bjerre, Magne Furuholmen, Martin Terefe),
BUIKA – wokal,
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie,
Rune Bergmann – dyrygent,
Mateusz Czarnowski – orkiestracja i aranżacja,
Audiokolor (Stefan Brunner, Timm Ringewaldt) – realizacja techniczna.

Pełny program festiwlu MDF można sprawdzić tutaj.

Polecane

Share This