Firma Rihanny pozwana. Muzyk domaga się 10 milionów dolarów odszkodowania


2021.08.17

opublikował:

Firma Rihanny pozwana. Muzyk domaga się 10 milionów dolarów odszkodowania

Muzyk, którego tożsamości nie ujawniono, domaga się od marki Fenty 10 milionów odszkodowania za użycie niewłaściwej wersji jego nagrania podczas jednego z pokazów mody Savage X Fenty. W utworze „Doom” znajduje się fragment muzułmańskiego tekstu znanego jako hadis.

Jak twierdzi muzyk, wysłał on organizatorom pokazu wersję, która nie zwierała wersetów z hadisu. Ci jednak, przez pomyłkę wykorzystali pierwotną wersję nagrania, co wywołało gniew społeczności muzułmańskiej. Krotko po tym wydarzeniu, Rihanna wystosowała przeprosiny kierowane do urażonych muzułmanów, w którym twierdziła, że doszło do nieumyślnego błędu. Jak twierdzi autor utworu, to jednak niczego nie załatwiło. Od czasu pomyłki dostaje on groźby śmierci, musi się ukrywać mierzy się z lękiem i depresją wynikającymi z zagrożenia, w którym żyje.

Jak do tej pory, przedstawiciele Rihanny nie odnieśli się do zarzutów stawianych przez autora numeru „Doom”.

Przypomnijmy, że niedawno Forbes uznał Rihannę za najbogatszą kobietą w branży muzycznej.

Status miliarderki Rihanna zapewniła sobie dzięki sukcesowi linii Fenty Beauty. Jak donosi Forbes, 33-letnia piosenkarka z Barbadosu jest obecnie warta 1,7 miliarda dolarów, co czyni ją najbogatszą kobietą w świecie muzyki. Co więcej Rihanna jest na drugim miejscu wśród najbogatszych kobiet z showbusinessu. Pierwsze miejsce należy do Oprah Winfrey, którą Forbes wycenia na 2,7 miliarda dolarów.

Według publikacji magazynu największa część fortuny Rihanny pochodzi z marki Fenty Beauty, w której piosenkarka posiada 50 procent udziałów. Kolejnym biznesem który czyni Riri miliarderką jest firma Savage X Fenty (warta ponoć 270 milionów dolarów), Fenty Skin oraz linia perfum wokalistki. Nie zapominajmy też o niezliczonej ilość przebojów, milionach sprzedanych płyt i wyprzedanych trasach koncertowych piosenkarki z Barbadosu.

Polecane

Share This