Fisz i Emade wracają z nowym pandemicznym utworem


2021.02.28

opublikował:

Fisz i Emade wracają z nowym pandemicznym utworem

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Fisz i Emade udostępnili już cztery single z ich nadchodzącej płyty „Ballady i protesty”. Dotychczas fani duetu mogli sprawdzić numery „Kurz”, „2020”, „Nie za miłe wiadomości” oraz „Mój kraj znika”. Teraz przyszedł czas na piąty numer zwiastujacy nadchodzące wydawnictwo braci. Na kanale Fisz Emade Tworzywo pojawił się właśnie klip do numeru „1,5 metra”. Opowiada on o pandemicznych czasach, izolacji czy trzymaniu tytułowego 1,m metra odstępu od innych osób.

Ostatni rozgadany singiel z eklektycznej płyty. Pamiętnik czasów pandemicznych, niestety ciągle nieustępujących – przekazał Fisz.

SPRAWDŹ TAKŻE: Fisz „żegna 2020 środkowym palcem”

To kataklizm, my w czasach izolacji,
Szpitale podobno pełne statystów,
Brakuje już słów, wykrzykników, wulgaryzmów
Który mamy rok, który miesiąc?
Kogo to obchodzi,
Dziwny jest świat, jak dziwny monolit w USA,
Na pustyni w Utah, zdalnie przy biurkach,
Ból kręgosłupa mija rok od nietoperza z Wuhan,
Testowanie cierpliwości,
Półtora metra odległości – śpiewa Fisz.

Pierwsza płyta – „Ballady“ – będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady“ to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety Ziemi.

Druga opowieść to płyta „Protesty“. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This