Fisz „żegna 2020 środkowym palcem”


2020.12.15

opublikował:

Fisz „żegna 2020 środkowym palcem”

fot. mat. pras.

Myśleliśmy już, że nie doczekamy się więcej rapującego Fisza, ale w 2020 możliwe jest absolutnie wszystko. W sieci pojawił się singiel „2020”, którym Fisz Emade Tworzywo zapowiadają planowany na przyszły rok podwójny album „Ballady i protesty”. „By odreagować tę chandrę, tańczymy czarną sambę, żegnamy rok 2020 środkowym palcem” – deklaruje w premierowym utworze Fisz.

Pierwsza płyta – „Ballady“ – będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady“ to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety Ziemi.

Druga opowieść to płyta „Protesty“. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Polecane

Share This