Flapjack atakuje Polskę!


2012.10.04

opublikował:

Flapjack atakuje Polskę!

Legendarna kapela Flapjack wyrusza w trasę koncertową promującą najnowszą płytę „Keep Your Heads Down”. Już od czwartku „Body Slam Tour” rozpędzi się po ulicach polskich miast.

Powodów do zainteresowania się tym wydarzeniem jest wiele. Po pierwsze – Flapjack po 15 latach wrócił z nowym, bardzo dobrze przyjętym przez fanów i media albumem „Keep Your Heads Down”. Po drugie – Flapjack na koncertach to 100% czystej energii, która wystarczyłaby do zasilenia miasta, które nigdy nie uśnie! Dalej, w jednym z utworów Guzik śpiewa „Come on and get some! Our party never ends”… zatem trzeba zweryfikować ową „nigdy niekończącą się imprezę” i sprawdzić ją na własnej skórze.

 

Skład zespołu przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie Flapjack to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz, Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe).

Poniżej daty koncertów:

04.10 – Wrocław – Łykend

05.10 – Opole – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

06.10 – Bielsko Biała – Rudeboy

07.10 – Częstochowa – Zero

12.10 – Poznań – Reset

13.10 – Zabrze CK Wiatrak

14.10 – Szklarska Poręba

19.10 – Olsztyn – Andergrant

20.10 – Grudziądz – Underworld Xes

21.10 – Zielona Góra – 4 Róże dla Lucienne

24.10 – Warszawa – Stodoła

23.11 – Lublin – Graffiti

24.11 – Rzeszów – Pod Palmą

25 11 – Kraków  – Lizard King

Poniżej przypominamy bardzo ciekawą rozmowę z Guzikiem chwilkę po wydaniu płyty:

„Keep Your Heads Down” to 100% czystej energii, z której Flapjack słynie od lat. W jednym z utworów Guzik śpiewa „Come on and get some! Our party never ends!”, a potwierdzenie tych słów zawiera się w niemal godzinnym zróżnicowanym kompozycyjnie materiale.

Nowe utwory charakteryzuje ciężkie brzmienie i są mieszanką progresywnych walcowatych riffów, rapu, hardcore’a i rocka. Teksty opowiadają o powrocie zespołu, świecie korporacji, zakłamaniu polityków, apokalipsie, postaci z kultowej gry komputerowej, miłości i nie tylko. Warto również zwrócić uwagę na warstwę tekstową i przekaz, którego kluczem do odgadnięcia może być tytuł i okładka płyty.

Znaczny wkład kompozytorski w album ma Śp. Aleksander „Olass” Mendyk –  były gitarzysta zespołów Flapjack i Acid Drinkers.  Płytę zamyka wyjątkowy utwór „Reborn”, w którym  wykorzystane zostały wokale Olassa.  Gościnnie w 2 utworach występuje HAU, wokalista nieistniejącej od wielu lat formacji Dynamind, który znany jest fanom Flapjacka z utworów „Comic Strip” i „Active”, które znalazły się na drugiej płycie pt. „Fairplay”. HAU jest również autorem tekstów do utworów „In a Structure” i „Feud”, z kolei „The Ballad of Frankie Pots” napisał wspólnie z Guzikiem.

Skład Flapjacka przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie Flapjack to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz , Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe).

Wydawcą płyty jest Makumba Music – wytwórnia założona przez osoby od wielu lat współpracujące z zespołami Acid Drinkers, Flapjack i Titus Tommy Gunn. Dystrybucją zajmie się firma Mystic Production.

Polecane

Share This