Flapjack – „Dead End” (video)


2012.11.17

opublikował:

Flapjack – „Dead End” (video)

Zespół Flapjack przygotował dla Was krótką wyprawę po zepsutym, brudnym świecie, w którym Temida skrócona jest o głowę, a w każdym zaułku czai się niebezpieczeństwo. Wsiądźcie do samochodu razem z bohaterem animowanego teledysku i udajcie się w apokaliptyczną podróż, w której towarzyszyć Wam będzie utwór Dead End z nowej płyty „Keep Your Heads Down”.

Album „Keep Your Head Down” jest długo zapowiadanym powrotem legendarnej kapeli Flapjack na rynek wydawniczy. Powrotem oczekiwanym chociażby ze względu na znanych muzyków udzielających się w zespole ( m.in. Ślimak i Jankiel z Acid Drinkers, czy Guzik z Homosapiens) oraz statusu, jaki Panowie osiągnęli w Polsce w latach 90tych.

Nowy materiał to 100% czystej energii, z której Flapjack słynie od lat. Nowe utwory charakteryzuje ciężkie brzmienie i są mieszanką progresywnych walcowatych riffów, rapu, hardcore’a i rocka. Teksty opowiadają o powrocie zespołu, świecie korporacji, zakłamaniu polityków, apokalipsie, miłości, czy postaci z kultowej gry komputerowej. Płyta w całości do przesłuchania za darmo na flapjack.pl.

Skład Flapjacka przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie zespół to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz, Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe). Wydawcą płyty jest Makumba Music – wytwórnia założona przez osoby od lat współpracujące z zespołami Acid Drinkers, Flapjack i Titus Tommy Gunn. Dystrybucją zajmuje się firma Mystic Production.

Obecnie Flapjack kończy trasę koncertową grając ostatnie tegoroczne koncerty w Lublinie (23.11), Rzeszowie (24.11) i Krakowie (25.11).

Teledysk do utworu Dead End został nakręcony przez ekipę Studia BM (http://www.studiobm.vot.pl/): Alicja Tkaczyk, Marta Tkaczyk, Kinga Depka, Marcin Roszczyniała i Sebastian Kwidziński.

Polecane

Share This