Flea opowiada o walce z uzależnieniem

Muzyk tłumaczy, dlaczego ważna jest kontrola przepisywania środków przeciwbólowych


2018.02.27

opublikował:

Flea opowiada o walce z uzależnieniem

Flea został poproszony o napisanie gościnnego artykułu do magazynu „TIME”. W tekście zatytułowanym: „The Temptation of Drugs Is a B*tch”, muzyk opowiedział o historii swojej walki z uzależnieniem i wytrzeźwieniu w wieku 30 lat, w 1993 r. Jednocześnie gitarzysta odniósł się do tego, dlaczego jego zdaniem powinna zostać zwiększona kontrola przepisywania środków przeciwbólowych. W artykule opisał własne doświadczenie z Oxycontinem po wypadku snowboardowym.

Całkowicie normalni ludzie uzależniają się od tych środków i kończą martwi. Prawnicy i hydraulicy, filozofowie i celebryci – uzależnienie nie dba, kim jesteś. (…) Częścią każdej recepty opioidowej powinno być m. in. monitorowanie oraz jasne rozwiązanie i ścieżka rehabilitacji w przypadku uzależnienia. Duże firmy farmaceutyczne mogłyby za to zapłacić procentowo od swoich ogromnych zysków. Uzależnienie jest okrutną chorobą, a społeczność medyczna – wraz z rządem – powinna zaoferować pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują. – podsumował Flea.

Używki odegrały w życiu muzyków Red Hot Chili Peppers ogromną i bardzo smutną rolę. Anthony Kiedis znaczną część swojej autobiografii „Scar Tissue” („Blizna”) poświęca narkotykom i pobytom w klinikach odwykowych.  Na ten rok przypada 20. rocznica śmierci gitarzysty grupy Hillela Slovaka, który zmarł w wyniku przedawkowania heroiny.

Polecane