Fleetwood Mac wznowili kultowy album


2018.01.22

opublikował:

Fleetwood Mac wznowili kultowy album

foto: mat. pras.

05W 1975 roku brytyjsko-amerykańska poprockowa grupa Fleetwood Mac liczyła sobie już osiem lat i cieszyła się niemałym uznaniem. Nie mogła jednak pochwalić się wielkim komercyjnym sukcesem. To zmienił wydany w lipcu 1975 roku imienny album, który w styczniu 2018 roku ukaże się w specjalnej, limitowanej edycji, z niepublikowanym wcześniej materiałem!

Fani Fleetwood Mac wreszcie doczekali się wydania wersji deluxe płyty „Fleetwood Mac”. Było to pierwsze wydawnictwo istniejącego do dziś wcielenia zespołu! I szybko okazało się zarówno komercyjnym, jak i artystycznym triumfem. Tylko w USA album aż pięć razy pokrył się platyną. Przyniósł też niezapomniane kompozycje jak „Landslide”, „Say You Love Me”, czy „Rhiannon”.

Wersja „Deluxe Edition” (3CD/DVD/LP) zawiera na nowo zremasterowany album „Fleetwood Mac” na CD oraz płycie winylowej, rzadkie oraz wcześniej niepublikowane nagrania studyjne i koncertowe plus DVD audio z miksem w nowoczesnej technologii (24/96 Stereo Audio). deluxe zawiera też książeczkę (insert w przypadku winylu) z rzadkimi zdjęciami oraz notkami autorstwa Davida Wilda, wywiadami ze wszystkimi muzykami

Wydanie na dwóch CD to nowo zremasterowany album „Fleetwood Mac” plus rzadkie oraz wcześniej niepublikowane nagrania studyjne i koncertowe. Jest też wersja na pojedynczym CD (zremasterowana oryginalna płyta).

Przypomnijmy, że skład Fleetwood Mac tworzyli wówczas – i tworzą do dziś – Lindsey Buckingham, Stevie Nicks, Mick Fleetwood, John McVie i Christine McVie.

Polecane

Share This