Flume z remiksem „Say Nothing”


2022.03.19

opublikował:

Flume z remiksem „Say Nothing”

fot. mat. pras.

Flume udostępnia nowy remiks utworu „Say Nothing” (z udziałem MAY-A) autorstwa jednego z największych nazwisk w gatunku Future House – Tchami. Oryginalny utwór, wydany w lutym, jest pierwszym singlem z nadchodzącego, trzeciego albumu Flume’a „Palaces”, który ukaże się 20 maja. „Palaces” zawierać będzie kolejne kolaboracje z Caroline Polachek, Damonem Albarnem, francuskim debiutantem Oklou, hiszpańskim eksperymentatorem Vergenem Marią i Australijką Kučką, która zasłynęła już znakomitym występem na poprzednim albumie Flume – „Skin”. Płyta ukaże się 20 maja nakładem Transgressive & Future Classic.

„Praca z Flume’m nad „Say Nothing” była naprawdę niesamowitym doświadczeniem” – mówi MAY-A. „Jestem wielką fanką Harleya, więc to niewiarygodne, że mogę tworzyć muzykę z kimś, kogo podziwiam i od kogo mogę się tak wiele nauczyć. Jego proces twórczy jest naprawdę inspirujący i cieszę się, że mogłam być jego częścią”.

„Palaces” zaczęło nabierać kształtów, kiedy Flume wrócił do rodzinnej Australii, po zmaganiu się na początku pandemii z pisaniem muzyki w Los Angeles. Osiedlając się w nadmorskim miasteczku w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii, Flume szybko odnalazł inspirację, której potrzebował poprzez ponowne połączenie się z otaczającą go naturą – falujące wzgórza, chodzenie boso, zielony kolor nieba przed wielką burzą, uprawa i jedzenie własnych warzyw, zapach deszczu. Wraz ze swoim sąsiadem i wieloletnim współpracownikiem, artystą wizualnym Jonathanem Zawadą, zafascynowali się lokalną przyrodą, w szczególności ptakami, nagrywając ich dźwięki, które ostatecznie trafiły na album. W miarę jak Flume tworzył silny związek ze swoim otoczeniem, krążek, który chciał stworzyć zaczął się kształtować, ostatecznie przyjmując tytuł, który miał odpowiednio podkreślić luksus i magię świata natury. „Palaces” jest jego najbardziej dojrzałym i bezkompromisowym dziełem, prawdziwym testamentem pielęgnowania relacji, które nas wzbogacają i przynoszą nam spokój.

Na albumie pojawia się wielu gości, a lista obejmuje zarówno nowe, jak i znane nazwiska z całego świata – wschodzącą gwiazdę z USA Caroline Polachek, brytyjską ikonę Damona Albarna, Hiszpankę Virgen Marię, Francuzkę Oklou i Australijkę Kučka.

Polecane

Share This