Foals nagrali nowy singiel. Posłuchaj „Wake me up” i zobacz klip

Nowa płyta w 2022.


2021.11.07

opublikował:

Foals nagrali nowy singiel. Posłuchaj „Wake me up” i zobacz klip

fot. Elliot Cooke

Foals wrócili z nowym singlem pt. „Wake Me Up”. Utwór zapowiada nadchodzącą płytę zespołu, która planowana jest na 2022 rok.

W „Wake Me Up” słyszymy gitary w klimacie Chic, gęste, synkopowe rytmy, charakterystyczne dla FOALS uderzenie i porywający refren. Piosenka stanowi naturalną ewolucję stylu zespołu, ze świeżymi wpływami, ale i sięganiem do korzeni.

Odbyliśmy z zespołem podróż, w trakcie której eksperymentowaliśmy z różnymi brzmieniami. Tym razem zależało nam na dość podstawowym połączeniu rytmu, groove’u i gitar. Chcieliśmy uchwycić fizyczny aspekt muzyki. No i miała być pozytywna energia – wyjaśnia frontman, Yannis Philippakis.

Eskapistyczny tekst piosenki różni się od wcześniejszych tematów poruszanych przez Foals. Yannis oraz jego koledzy, Jimmy Smith i Jack Bevan, pojawili się w sali prób wczesnym rankiem. Nim skończyli pracę nad utworem, południowy Londyn spowity był mrokiem. Numer „Wake Me Up” powstawał w środku zimy z covidowymi restrykcjami dookoła. Takie okoliczności okazały się mieć ogromny wpływ na piosenkę, a muzycy inspiracji zaczęli szukać wewnątrz siebie.

Chciałem napisać piosenkę o tym, jak transportuję się do lepszego miejsca, w jakieś idylliczne okoliczności. Myślę, że większość z nas miało podobne odczucia przez ostatnie osiemnaście lat. Na pewnym etapie, każdy chyba chciał się obudzić w innym miejscu – kontynuuje Yannis.

Za produkcję „Wake Me Up” odpowiada nominowany do Grammy John Hill (Portugal The Man, Florence + The Machine, Cage The Elephant), a współproducentami zostali Miles James i A.K. Paul. Miksami zajął się z kolei laureat Grammy Manny Marroquin (Post Malone, Kanye West, Rihanna).

Hill czuwał nad całym nadchodzącym albumem tria razem z Danem Careyem (Tame Impala, Fontaines D.C.) oraz Jamesem i Paulem.

Dotychczasowy dorobek Foals zamyka najbardziej ambitne, dwuczęściowe dzieło „Everything Not Saved Will Be Lost”, które zapewniło Anglikom numer jeden na brytyjskiej liście sprzedaży oraz BRIT Award dla najlepszej grupy.

Tagi


Polecane

Share This