Foo Fighters przekładają koncerty z powodu choroby Dave’a Grohla


2018.09.04

opublikował:

Foo Fighters przekładają koncerty z powodu choroby Dave’a Grohla

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Foo Fighters są zmuszeni przełożyć daty kilku nadchodzących koncertów z powodu choroby Dave’a Grohla. Wokalista stracił głos po sobotnim koncercie w Seattle i potrzebuje kilku dni przerwy. Zaplanowane pierwotnie na dziś oraz czwartek koncerty w Edmonton i Calgary odbędą się odpowiednio 22 i 23 października.

Trasa Concrete and Gold zostanie wznowiona 8 września w Vancouver na imprezie Pepsi Live w Rogers Arena. Foo Fighters jak zawsze dziękują za zrozumienie i wsparcie swoich fanów na całym świecie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu grupy. Dave Grohl komentując sprawę nawiązał do problemów wokalisty U2, który kilka dni temu stracił głos w trakcie koncertu w Berlinie, przez co zespół musiał przerwać koncert po kilku utworach. – To ostatni raz kiedy rozmawiam z Bono – śmieje się Grohl.

3/4 Nirvany ponownie razem na scenie

Koncert w Seattle przyniósł niespodziankę dla fanów w postaci gościnnego udziału Krista Novocelica. Basista Nirvany dołączył do Foo Fighters, by zagrać cover „Molly’s Lips” The Vaselines. Tym samym Grohl, Noselic oraz grający w Foo Fighters gitarzysta Pat Smear, czyli trójka żyjących członków Nirvany, ponownie spotkała się razem na scenie. – To stara piosenka, której nie graliśmy wspólnie od dłuższego czasu – powiedział do widzów Grohl, zapraszając Krista Novoselica na scenę.

Być może fani Nirvany będą mieli w tym roku jeszcze jedną okazję do zobaczenia na żywo 3/4 składu grupy. 16 października w kalifornijskim San Bernardino odbędzie się kolejna edycja festiwalu Cal Jam, którego kuratorem jest Dave Grohl. Podczas 12-godzinnej imprezy na scenie oprócz Foo Fighters pojawią się Iggy Pop, Tenacious D, Garbage i Deer Tick. Na instagramowym profilu Foo Fighters po koncercie w Seattle pojawiła się deklaracja: – Zróbmy to ponownie podczas Cal Jamu. Czy należy traktować ją serio i Novoselic ponownie wystąpi z Grohlem i Smearem? Zobaczymy za sześć tygodni.

Polecane

Share This