Foo Fighters wystąpili z Kristem Novoselikiem


2018.09.03

opublikował:

Foo Fighters wystąpili z Kristem Novoselikiem

foto: Twitter

Dave Grohl, Pat Smear i Christ Novoselic spotkali się w weekend na scenie w Seattle. Żyjący członkowie Nirvany wykonali wspólnie piosenkę grupy The Vaselines „Molly’s Lips”. Nirvana zaprezentowała własną wersję na splicie dzielonym z grupą The Fluid. Do szerszego grona cover „Molly’s Lips” trafił dopiero za sprawą kompilacyjnego wydawnictwa „Incesticide”.

To stara piosenka, której nie graliśmy wspólnie od dłuższego czasu – powiedział do widzów Grohl, zapraszając Krista Novoselica na scenę. Giants in the Trees Krista wystąpili w Seattle jako support Foo Fighters. Dla obecnego zespołu Grohla to drugie podejście do „Molly’s Lips”. Grupa zagrała tę piosenkę we wrześniu 2015 roku podczas koncertu w Szkocji, z której pochodzi formacja The Vaselines.

„Zróbmy to ponownie”

Być może fani Nirvany będą mieli w tym roku jeszcze jedną okazję do zobaczenia na żywo 3/4 składu grupy. 16 października w kalifornijskim San Bernardino odbędzie się kolejna edycja festiwalu Cal Jam, którego kuratorem jest Dave Grohl. Podczas 12-godzinnej imprezy na scenie oprócz Foo Fighters pojawią się Iggy Pop, Tenacious D, Garbage i Deer Tick. Na instagramowym profilu Foo Fighters po koncercie w Seattle pojawiła się deklaracja: – Zróbmy to ponownie podczas Cal Jamu. Czy należy traktować ją serio i Novoselic ponownie wystąpi z Grohlem i Smearem? Zobaczymy za sześć tygodni.

 

Polecane

Share This