Forbes podał zestawienie 10 najlepiej zarabiających artystek


2018.11.20

opublikował:

Forbes podał zestawienie 10 najlepiej zarabiających artystek

foto: mat. pras.

Forbes podał zestawienie najlepiej zarabiających aktualnie kobiet w muzyce. Na czele obejmującej okres od czerwca 2017 do maja 2018 listy znajduje się Katy Perry, której dochody w wyniosły 83 mln dolarów. To o trzy miliony więcej niż zarobiła Taylor Swift. Katy choć raz może poczuć się lepsza od Taylor. Artystki mają za sobą lata rywalizacji i mimo iż kilkanaście miesięcy temu zawarły rozejm, Perry ma na pewno powody do satysfakcji.

Jej prowadzenie można uznać za zaskoczenie, ponieważ to Taylor święci triumfy, wyprzedając stadiony w Stanach na trasie promującej „reputation”. Ponadto trudno nie zauważyć, że ubiegłoroczna płyta Katy „Witness” nie była najbardziej spektakularnym sukcesem w jej karierze. Album do tej pory nie przekroczył miliona sprzedanych kopii na całym świecie. Dla porównania poprzedni krążek „Prism” ma 4 mln, a wcześniejszy „Teenage Dream” ponad 7 mln.

Słabszy wynik krążka nie oznaczał oczywiście w tym przypadku porażki trasy koncertowej. W uwzględnionym przez Forbes okresie Katy dała 80 stadionowych koncertów w Stanach. W osiągnięciu znakomitego wyniku artystce pomogła także rola jurorki w American Idol.

Wokalistka otwierała zestawienie także w 2015 roku. Wówczas jej dochody wynosiły aż 135 mln.

Dzięki trasie „On The Run II” z JAYEM-Z Beyoncé wraca w urlopu macierzyńskiego w znakomitym stylu, plasując się na trzecim stopniu podium. Trudno nie zauważyć jednak przepaści między drugim a trzecim miejscem. Dochody Beyoncé wyniosły „zaledwie” 60 mln dolarów.

Oto zestawienie 10 najlepiej zarabiających kobiet w muzyce według Forbesa:

1. Katy Perry – 83 mln dolarów
2. Taylor Swift – 80 mln
3. Beyoncé – 60 mln
4. P!nk – 52 mln
5. Lady Gaga – 50 mln
6. Jennifer Lopez – 47 mln
7. Rihanna – 37.5 mln
8. Helene Fischer – 32 mln
9. Celine Dion – 31 mln
10. Britney Spears – 30 mln

Polecane

Share This