Franz Ferdinand headlinerem Coke Live Music Festival 2013

W Krakowie wystąpi również formacja Biffy Clyro.


2013.04.02

opublikował:

Franz Ferdinand headlinerem Coke Live Music Festival 2013

Oba zespoły pochodzą ze Szkocji, ale wyrastają z różnych tradycji muzyki rockowej. Grupie Franz Ferdinand bliżej do brytyjskiej sceny post-punkowej, melodyjnego grania z końca lat 70-tych i początku lat 80-tych, z kolei Biffy Clyro to kontynuatorzy energii zaszczepionej w muzyce hardcorowej kolejnej dekady, choć na ostatnich płytach zdecydowanie uładzonej, sprowadzonej do rozmiarów piosenek radiowych. Zarówno Franz Ferdinand, jak i Biffy Clyro słyną z rewelacyjnych, żywiołowych koncertów. W Krakowie spotkają się na jednej scenie już 9 sierpnia. 

 

Franz Ferdinand mają na koncie trzy albumy i przynajmniej po kilka przebojowych singli na każdym z nich, żeby wspomnieć jedynie o „Take Me Out”, „Do You Want To” czy „Ullyses”. Od kilku lat cieszą się statusem headlinera na najważniejszych światowych festiwalach. Już niebawem ukaże się ich nowy album, którego fragmenty usłyszymy podczas CLMF 2013.

Biffy Clyro to doskonały przykład grupy, która wytrwale wypracowywała swoją pozycję na scenie muzycznej, z płyty na płytę, z koncertu na koncert, budując coraz liczniejszą grupę fanów. „Opposites”, ich najnowsza, szósta płyta zadebiutowała na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii.

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą CLMF jest Florence And The Machine.

Coke Live Music Festival 2013 odbędzie się w Krakowie w dniach 9 i 10 sierpnia na lotnisku Muzeum Lotnictwa.

 

Bilety na Coke Live Music Festival:

Karnet 2-dniowy: 245 PLN

Karnet 2-dniowy z polem namiotowym: 275 PLN

Bilety jednodniowe: 155 PLN

Polecane