Fred Durst zmienił się nie do poznania, Limp Bizkit zagrali na Lollapalozie, fani zaczęli znowu słuchać ich muzyki


2021.08.09

opublikował:

Fred Durst zmienił się nie do poznania, Limp Bizkit zagrali na Lollapalozie, fani zaczęli znowu słuchać ich muzyki

Kiedy kilka dni temu Fred Durst zaprezentował swój nowy wizerunek, nie brak było komentarzy sugerujących, że to jedynie żart wymyślony na potrzeby mediów społecznościowych. Tymczasem w momencie, w którym artysta wyszedł na scenę Lollapalooza, cały czas wyglądał jak detektyw w serialu, którego akcja rozgrywa się w latach 70. To tylko jedno z porównań, które pojawiły się w komentarzach fanów po występie.

Nowy image to nie koniec atrakcji. Na odbywającej się w zeszły weekend w Chicago Lollapaloozie grupa schodząc ze sceny zaprezentowała z odtworzenia premierowy numer „Dad Vibes”, który zapowiada jej nową płytę. Prawdopodobnie taki sam tytuł otrzyma krążek będący następcą „Gold Cobra” sprzed dekady.

Zarówno zmiana wizerunku jak i występ na Lollapalozie musiał zadziałać pozytywnie na fanów Limp Bizkit, bo jak podaje MRC Data, popularność muzyki zespołu znacznie wzrosła. Z niedzieli na poniedziałek (1 i 2 sierpnia) grupa odnotowała łącznie 1,9 miliona streamów. To dokładnie 27% więcej niż w poprzednim tygodniu, kiedy muzykę Limp Bizkit streamowano około 1,5 miliona razy. Sprzedaż utworów zespołu Freda Dursta skoczyła natomiast aż o 100%. Liczby w tym wypadku nie robią już takiego wrażenia – z 500 sprzedanych kawałków w poprzednim tygodniu, w tym po festiwalu, kupiono ich 1000 sztuk.

Polecane

Share This